Projekto įgyvendinimo etapai

2014 m. sausio–kovo mėnesiais pildoma ir atnaujinama interneto svetainė.

dirva

2013 m. birželio–gruodžio mėnesiais pildoma interneto svetainė.

2013 m. spalio mėnesį bibliotekoje sumaketuotos ir pagamintos vizitinės kortelės naujam ŽŪK „Šiaurės Aruodai“ vadovui Aurimui Šukiui.
2013 m. birželio mėnesį pagelbėta Meškalaukio kaimo gyventojai Liudai Velykienei, leidžiančiai „Dobilų kalendorių“ (2013 m.).

Velykienes kalendorius

2013 m. vasario–gegužės mėnesiais pildoma interneto svetainė.

2013 m. vasario–kovo mėnesiais  bibliotekoje sumaketuotos ir pagamintos vizitinės kortelės Pasvalio rajono ūkininkui Aurimui Garlauskui ir ŽŪK „Šiaurės Aruodai“ vadovui Gintautui Aglinskui.
2013 m. sausio mėnesį
pildoma interneto svetainė.

2012 m. gruodžio mėnesį Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bliotekoje lankėsi tarptautinės organizacijos EIFL (liet. Elektroninė informacija bibliotekoms) atstovai: EIFL vadovė Rima Kuprytė, organizacijos atstovė spaudai Jean Fairbairn ir finansininkas Andrius Kriščiūnas. Svečiai atvyko norėdami pasižiūrėti čia įgyvendinamų naujoviškų paslaugų „LIBR-A: Į pagalbą Pasvalio ūkininkams“.

Eifl atstovai lankosi Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bliotekoje

 

2012 m. lapkričio mėn. pabaigoje projektas LIBR-A baigėsi. Tačiau jo veiklas ir gyventojams teikiamas paslaugas biblioteka tęsia toliau.

2012 m. spalio mėnesį Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvoje viešintis Bilo ir Melindos Geitsų fondo atstovas, Pasaulio bibliotekų programos koordinatorius Jeremy Paley. Svečias domėjosi, kaip bibliotekoje įgyvendinamas „Bibliotekos pažangai“ projektas, taip pat susipažino su bibliotekos projektu Libr-A bei interneto svetaine www.pasvaliodirva.lt.

geitsu atstovas

2012 m. liepos–spalio ˜mėnesiais interneto svetainėje www.pasvaliodirva.lt atsirado pagal projektą Libr-A: Į pagalbą Pasvalio ūkininkams numatytų Lietuvos žemės instituto Joniškėlio bandymų stoties mokslininkų (Stanislavos Maikštėnienės, Lauros Masilionytės, Aušros Arlauskienės, Aleksandro Velykio, Antano Satkaus) straipsnių

2012 m. liepos mėnesį Meškalaukio (liepos 6 d.), Raubonių (liepos 14 d.), Krinčino (liepos 20 d.) ir Jurgėnų (liepos 28 d.) kaimuose vyko lauko renginiai, kuriuose pristatyta ūkininkams skirta svetainė ir naujos bibliotekos paslaugos. Bibliotekos už projekto lėšas įsigyta palapinė buvo panaudota ir vietos gyventojų produkcijos reklamai.

DSC05615

2012 m. liepos mėnesį bibliotekos sumaketuoti ir išspausdinti reklaminiai lankstinukai Pasvalio bitininkų draugijos „Bičiulis“ pirmininkui Gediminui Baužai.

lankt

2012 m. birželio mėnesį kaimo bibliotekininkams ir vietos gyventojams buvo pristatyta visiems besidomintiems žemės ūkiu skirta pasvalietiška interneto svetainė www.pasvaliodirva.lt ir pamokyta, kaip ja naudotis, ką joje galima rasti. Į vietos spaudą (laikraštis „Darbas“) bei įvairias svetaines (Joniškėlio miestelio, Pasvalio rajono savivaldybės, bibliotekos, interneto naujienų svetainę www.pasvalietis.lt, portalą www.pasvalioskelbimai.lt) siųsti pranešimai, kuriuose trumpai pristatyta svetainė. Konsultuota, kaip išmaniuoju telefonu „pasiekti“ svetainę, jos mobiliąją versiją, kaip „perskaityti“ QR kodus, mokyta ieškotis naudingos informacijos, naudotis naudingųjų pasvalietiškų ir bendrųjų interneto nuorodų katalogu. Aptarti svetainės privalumai ir trūkumai.

svetaines pristatymas

2012 m. balandžio–birželio mėnesiais sukurta ir pildyta interneto svetainė www.pasvaliodirva.lt. Talpinti teksto apdorojimo programa redaguoti skenuoti laikraščio „Darbas“ straipsniai. Pildytos nuotraukų galerijos, valgių receptai, anekdotai ir kt.

2012 m. balandžio 5 dieną sudaryta bendradarbiavimo sutartis su UAB „Pasvalio laikraštis“ leisti neatlygintinai talpinti rajono laikraštyje „Darbas“ spausdintus straipsnius žemės ūkio tematika.

2012 m. balandžio mėnesį nupirktas nešiojamasis kompiuteris. Įdiegta Windows 7 operacine sistema, kurią projekto vykdytojams padovanojo bendrovė „Microsoft“. Nusipirkta maketavimo programa, laminavimo aparatas, laminavimo vokeliai, pjaustyklė, mobilusis telefonas „Samsung Galaxy S2“.

Sausio 29 d. – vasario 3 d. Pasvalio bibliotekos darbuotojai lankėsi Slovėnijos sostinėje Liublijanoje, kur vykusiame tarptautiniame bibliotekininkų susitikime pristatė bibliotekos įgyvendinamą projektą „Libr-A: Į pagalbą Pasvalio ūkininkams“. Į Liublijaną pasvaliečius pakvietė susitikimą organizavusi tarptautinė nepelno organizacija EIFL (Elektroninė informacija bibliotekoms), remianti modernių technologijų panaudojimą ir inovatyvias veiklas bibliotekose ir vieną iš savo programų PLIP (Viešųjų bibliotekų inovacijos programa) skirianti viešosioms bibliotekoms, esančioms ekonomiškai ir socialiai labiausiai pažeidžiamose šalyse. EIFL yra ir pasvaliečių projekto finansuotoja. Pagal šį projektą biblioteka kuria naujas paslaugas ūkininkaujantiems, tarp kurių bus elektroninis ūkininkų turgus internete, pasiekiamas ir mobiliaisiais telefonais, reklamos leidybos centras bibliotekoje, skirtas įvairiems reklaminiams leidiniams spausdinti, ūkininkų produkcijos prezentacijos po kaimus važinėjančiame bibliobuse.

Projektą Liublijanoje pristatė jo iniciatorė ir vadovė bibliotekos Informacijos ir mokymo skyriaus vedėja Rita Bedulytė ir bibliotekos darbuotoja Jūratė Genytė.

susitikimas Liublijanoje 01

Susitikime dalyvavo bibliotekininkai iš įvairių pasaulio šalių: Slovėnijos, Makedonijos, Serbijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Kroatijos, Armėnijos, Kazachstano, Ugandos, Pietų Afrikos Respublikos, Kolumbijos, Latvijos, Lietuvos. Visi dalyviai – EIFL-PLIP paramos gavėjai

susitikimas Liublijanoje 02

Kiekvienos šalies bibliotekininkai pristatinėjo savo bibliotekos įgyvendinamus novatoriškus projektus. Kalba iš Latvijos atvykę Klintainės bibliotekos atstovai

susitikimas Liublijanoje 03

Buvo rengiamos diskusijos atskiromis grupėmis. Tariasi ūkininkams paslaugas kuriantys bibliotekininkai

susitikimas Liublijanoje 04

EIFL-PLIP atstovai dalyvavo visuose užsiėmimuose ir negailėjo projektų įgyvendintojams patarimų

susitikimas Liublijanoje 05

Su EIFL atstove Jean Fairbairn (kairėje) ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektą pristačiusia Valentina Grinevičiene (viduryje)

susitikimas Liublijanoje 06

Apsilankymas šviesioje Liublijanos miesto bibliotekoje

susitikimas Liublijanoje 07

Labiausiai lietuvius sužavėjo turtingos Slovėnijos bibliotekų mediatekos. Kranj miesto bibliotekos mediatekoje

susitikimas Liublijanoje 08

Radovjicos miesto biblioteka neturi įspūdingų patalpų, bet garsėja ypač populiariais renginiais

susitikimas Liublijanoje 09

Liublijanos senamiestis, kurio centre vyko EIFL-PLIP susitikimas

 

2012 m. sausio mėn. vyko intensyvus susirašinėjimas su nepriklausomo fondo  EIFL programos PLIP vadove Breda Karun ir komunikacijos ekspertu Jean Fairbairn. Derinama EIFL-PLIP paramos gavėjų susitikimo, šių metų sausio 29 – vasario 2 dienomis vyksiančio Slovėnijoje, Liublijanoje, dienotvarkė, atvykimo detalės ir kt. Pirmojo etapo paramos gavėjai pristatys antrojo etapo paramos gavėjams savo patirtis, sėkmės ir nesėkmės istorijas, pasidalins projekto įgyvendinimo įspūdžiais.

Vasario 9 dieną planuojamas seminaras kaimo bibliotekininkams apie projektą „Libr-A: į pagalbą Pasvalio ūkininkams“. Numatoma pristatyti projektą, aptarti jo įgyvendinimo eigą su kaimo bibliotekų darbuotojais ir partneriais, pasidalinti dalykinės kelionės į Slovėniją įspūdžiais, pristatyti QR kodų technologiją ir t. t.

2011 gruodžio 20 dieną pradėti vykdyti projekte numatytų prekių ir paslaugų viešieji pirkimai.

2011 metų lapkričio 30 dieną Pasvalio rajono savivaldybės tarybos posėdyje bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė tarybos nariams pristatė projektą „Libr-A: Į pagalbą Pasvalio ūkininkams“.

libr 01

2011 metų lapkričio 8 dieną bibliotekoje vykusiame pirmajame projekto „Libr-A: Į pagalbą Pasvalio ūkininkams“ vykdytojų susitikime su Lietuvos ūkininkų sąjungos Pasvalio skyriaus pirmininku Vilhelminu Janušoniu ir ūkininku Aurimu Garlausku buvo aptartos projekto įgyvendinimo detalės.

libr projektas

Plačiau skaitykite: Suvienys bendra svetainė / Edvardas Balčiūnas. – Iliustr. // Darbas. – 2011, lapkr. 10, p. 1.

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...