Pasėliai atrodo beveik idealiai

Praėjusį pavasarį savo žiemkenčių laukus apžiūrėję žemdirbiai tik atsiduso: žiemos išbandymų neištvėrė ne tik žieminiai rapsai, bet ir didesnė dalis kviečių. Tad ūkininkams nieko kito neliko, kaip tik ieškoti šių vasarinių kultūrų sėklos.

 

Šiemet, tikriausiai to nereikės. Gan anksti nutirpus sniegui, matyti, jog žiemkenčių laukuose žalumos gerokai daugiau nei buvo prieš metus. Kaip teigė Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro vyriausioji mokslo darbuotoja, Joniškėlio bandymų stoties direktorė Stanislava Maikštėnienė, praėjusią trumpą žiemą gerai ištvėrė tiek žieminiai kviečiai, tiek rapsai. Anot mokslininkės, truputį „vargsta“ laiku pasėti, bet dėl ilgo ir šilto praėjusio rudens persivystę žieminiai rapsai. Tačiau ilgai nelaukiant jų pasėlius reikėtų patręšti. „Pamigravus“ tarp šaknų azotui, atsigaus ir augalai.

Didelių problemų, matyt, nebus dėl žieminių kviečių pasėlių. Jų laukai tikrai atrodo gražiai. „Per užpraeitą žiemą daug nuostolių patyrę javų augintojai, pernai rudenį dažniau stengėsi sėti lietuviškų ar skandinaviškų veislių kviečius. Bet praėjusią žiemą tikriausiai būtų ištvėrę ir kitos žiemkenčių veislės. Nors ir buvo kelios speiguotos dienos, bet užteko to palyginti plono sniego sluoksnio, kad augalai būtų apsaugoti nuo iššalimo. Be to, nesusidarė ir gilus įšalas. Per tuos, vos ne trisdešimties laipsnių speigus, temperatūra po sniegu tesiekė apie penkis laipsnius šalčio. Tad žiemojimo sąlygos žiemkenčiams, galima sakyti, buvo tikrai geros“, – kalbėjo mokslininkė.

Darbas, 2012 m. kovo 13 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...