Įspūdžiai iš Senovinės bitininkystės muziejaus

pic

Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Zita Baltrušiūnienė www.pasvaliodirva.lt skaitytojais dalijasi įspūdžiais iš apsilankymo vieninteliame Lietuvoje „Senovinės bitininkystės muziejuje“, įsikūrusiame Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje.

 Senovinės bitininkystės muziejų 1984 metais įkūrė bitininkas Bronius Kazlas su žmona. Jis ilgai plušo prie jo, kad sukurtų šią išskirtinę kolekciją, puikiai atspindinčią bitininkystės Lietuvoje tradicijas, mitologiją ir istoriją. Dabar Senovinės bitininkystės muziejaus ekspozicija užima šešis pastatus ir nemažą erdvę kieme. Yra suskirstyta į keturias dalis: lauko, etnografijos, medaus produkcijos ir bitininkavimo dirbtuvių.

Senoviškose ir autentiškose muziejaus trobose saugomi įvairūs bitininkavimo, meistravimo įrankiai ir rakandai, nuotraukos... Šalia senovinių trobų išsibarstę aviliai, kurie buvo gaminami per visą bitininkavimo laikotarpį. Įvairūs senoviniai gulstieji, statieji bei figūriniai aviliai puošia jaukios sodybos kalvas. Dėmesį patraukia kelminiai aviliai, kurie buvo naudojami Lietuvos bitininkų tarp XV ir XX a. Muziejaus kolekciją labai pagyvina skulptūriniai aviliai, kuriuose ir dabar gyvena bitės.

Beje, 2005 m. šiame muziejuje prieglobstį rado trys Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus aviliai, kuriuos jam padovanojo Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka.

Zitai Baltrušiūnienei neišdildomą įspūdį paliko senoviniai aviliai, lyg koriai išdėstyti pievelės dekoravimai. Labai patiko išgirsti apie bitininkystės raidą nuo pačių seniausių laikų iki šių dienų, sužinoti apie bitininkavimo papročius ir išvysti uoliai besidarbuojančių bičių šeimynas. Specialiai įrengtuose aviliuose, per stiklą, sudaryta galimybė stebėti, kaip jos gyvena, siuva korius, iškrauna perneštą nektarą ir net augina naujas bitutes...

Žiūrėkite nuotraukų galeriją:

 

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...