Konsultanto sulaukė ir gyvulininkystės ūkių šeimininkai

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Pasvalio biuro komandos gretas neseniai papildė ilgai lauktas specialistas – gyvulininkystės konsultantas Justinas Grigaliūnas. Kol kas Pasvalio biure jis dirba tik dvi dienas per savaitę – pirmadieniais ir antradieniais. Kitomis dienomis gyvulininkystės ūkių šeimininkus konsultuoja Panevėžio biure. Justinas Grigaliūnas – jaunas specialistas, Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijęs gyvulininkystės technologo specialybę ir dar šiemet ten pat baigsiąs magistro studijas. Justinas gimė ir augo Pušalote. Jo tėtis – daugeliui vyresnės kartos žmonių pažįstamas šviesaus atminimo Pušaloto kolūkio vadovas Anicetas Grigaliūnas, mama – Joniškėlio poliklinikos vyresnioji bendruomenės slaugytoja. Justinas pasekė tėčio pėdomis ir pasirinko žemdirbišką, jo įsitikinimu, labai perspektyvią specialybę.

Nuo karvių iki bičių

Justinas Grigaliūnas – labai visuomeniškas, aktyvus ir veiklus žmogus. Pušalotiečiai šiam jaunam vyrui patikėjo seniūnaičio pareigas. Kartu su savo broliu Modestu jis sukūrė ir nuolat atnaujina informatyvią ir patrauklią Pušaloto bendruomenės interneto svetainę. Gimtajame Pušalote Justinas galvoja likti ilgam – neseniai sukūrė gražią šeimą, ketina statytis savo namus.

Naujasis Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Pasvalio biuro gyvulininkystės konsultantas laukia būsimų savo klientų ir yra pasiruošęs jiems padėti pačiais įvairiausiais klausimais. Visus gyvulininkyste besiverčiančius žemdirbius jis kviečia apsilankyti biure. Jei tik yra poreikis, biuro specialistai važiuoja ir pas pačius ūkininkus.

– Gyvulininkystės ūkių šeimininkams noriu pasakyti, kad mūsų tarnyboje pradėta teikti visiškai nauja paslauga: kuo ankstyvesnis veršingumo nustatymas. Ši procedūra atliekama moderniu ultragarso aparatu, praėjus vos 30-čiai dienų po karvės apsėklinimo. O jei bus konstatuota, kad karvė neveršinga – patarsime, kaip spręsti jos apvaisinimo problemas,– apie naują paslaugą pasakoja Justinas Grigaliūnas. – Be to, diagnozuosime karvių ginekologinius susirgimus, išanalizuosime bandos reprodukcinius rodiklius, pasiūlysime sprendimus, kaip mažinti reprodukcijos problemas. Šios paslaugos nauda – žemdirbiai patirs mažiau nuostolių dėl bandos reprodukcijos bėdų bus užtikrintas gyvulių sveikatingumas bei produktyvumas, sumažės sėklinimo ir gydymo išlaidos:

Gyvulininkystės technologas teikia daug kitų konsultavimo paslaugų. Pieno kokybės gerinimo paslauga ūkių šeimininkams padeda išvengti pieno gamybos klaidų ir taip sumažinti nuostolius bei pieno gamybos savikainą, užtikrinti gyvulių gerovę ir sveikatą.

Konsultantas padės subalansuoti gyvulių šėrimą ir racionalų pašarų panaudojimą. Šios paslaugos kompleksą sudaro: pašarų ėminio paėmimas, pašarų poreikio apskaičiavimas, šėrimo plano parengimas. Optimaliai subalansavus racioną galima ne tik pasiekti geriausią gyvulių produktyvumą, bet ir sumažinti išlaidas pašarams.

Konsultantas gali parengti gyvulių judėjimo planą. Klientai konsultuojami dėl optimalaus vidutinio gyvulių skaičiaus atskirose jų grupėse tam tikru laikotarpiu. Ši paslauga padeda objektyviai įvertinti bandos didinimo ar mažinimo galimybes, ekonomiškai planuoti pašarų kiekį bei žinoti pakaitinio prieauglio poreikį.

Konsultacijos bitininkystės plėtros, bičių ligų diagnostikos, profilaktikos, priežiūros ir gydymo klausimais padės apsaugoti bites nuo ligų ir taikyti profilaktines priemones bitynuose. Pasinaudoję tokia paslauga bitininkai patirs mažiau nuostolių, galės optimaliai planuoti bityno plėtrą.

Dirbs septyniese

LŽŪKT Pasvalio biuro vadovė Eglė Baltrūnienė akcentavo, jog labai svarbu yra tai, kad šios tarnybos konsultantai nepriklauso nuo jokių firmų. Savo konsultantus paprastai turi ir daugelis įvairiomis prekėmis žemdirbius aprūpinančių įmonių, tačiau jos visada pirmenybę teikia būtent tam produktui, kuriuo prekiauja. O konsultavimo biurų specialistai stengiasi parinkti tai, kas vienu ar kitu atveju tinkamiausia ir efektyviausia.

– Mūsų tikslas yra padėti visiems ūkininkaujantiems žmonėms pelningai plėtoti savo verslą, nedarant žalos aplinkai, gaminti konkurencingą produkciją, išlikti ir pirmauti rinkos ekonomikos sąlygomis,– sako biuro vadovė.

Pasvalio biure šiandien dirba šeši specialistai: keturi ūkio apskaitos konsultantai – Eglė Baltrūnienė, Nijolė Bernotienė, Birutė Lapinskienė ir Dalė Pociūnienė, ekonomikos konsultantė Ramunė Vaitekūnienė bei gyvulininkystės konsultantas Justinas Grigaliūnas. O nuo rugsėjo po ilgalaikių atostogų į darbą sugrįš ir augalininkystės konsultantė Lina Židonienė.

Šių metų birželį Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba šventė savo veiklos 20-metį. Minint šią sukaktį buvo įvardinti trys sėkmingo tarnybos darbo ramsčiai, padedantys jai tobulėti ir būti stipria žemdirbių talkininke. Atvirumas – konsultantai pažįsta savo klientus, todėl bendravimas skaidrus ir atviras. Novatoriškumas – konsultantai ir specialistai mokosi, gilinasi į veiklos aplinką ir linkę keistis. Nešališkumas – teikiama nešališka, ilgalaikė, būtina ir naudinga žemdirbiui pagalba. Konsultantui visada svarbi žemdirbio verslo perspektyva.

Darbas, 2013 m. liepos 13 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...