Apie kiaulių deklaravimą

Lietuvos kaimo gyventojai, net ir tie, kurie augina vieną kiaulę, privalo jas deklaruoti. Tai įpareigoja Žemės ūkio ministro patvirtintos gyvulių registravimo ir ženklinimo taisyklės bei iškilusi afrikinio kiaulių maro grėsmė iš kaimynės Baltarusijos.

Maisto ir veterinarijos tarnyba dėl kiaulių maro grėsmės visus kaimo žmones ragina deklaruoti savo kiaules. Pasvalio rajone taip pat yra ūkių, kurių savininkai laiko nedeklaruotų kiaulių. Dažniausiai gyventojai jų neregistruoja, kai augina savo reikmėms, o ne pardavimui. Kiaulių apskaita reikalinga patiems žmonėms, jeigu jas tektų dėl maro išskersti. Žmonės, kurie deklaruos auginamas kiaules, jų išskerdimo atveju gautų kompensacijas, o nedeklaravę – išmokų negautų. Kiaulių maro grėsmė mūsų šaliai gan didelė. Afrikinio kiaulių maro židinių užregistruota Baltarusijoje vos už keliasdešimt kilometrų nuo Lietuvos sienos. Visiems kiaulių laikytojams reikia itin stebėti gyvulius. Šiuo metu kiaulių augintojai ypač turi laikytis biologinių saugumo priemonių, kurių pagrindinė – vengti kontaktų su atsitiktiniais žmonėmis bei gyvūnais.Vos pastebėjus, kad kiaulė vangi, atsirado paraudimų už ausų ar papilvėje, kviesti veterinarą. Žmogus kiaulių maru užsikrėsti negali.
Pasvalio VMVT informacija

Darbas, 2013 m. rugpjūčio 8 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...