Kiaulių registravimas – privalomas visiems laikytojams

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsižvelgdama į Baltarusijoje susidariusią grėsmingą atrikinio kiaulių maro situaciją ir siekdama laiku užtikrinti šios pavojingos užkrečiamosios ligos šaltinio nustatymą bei atsekamumą, o jai pasireiškus – ir jos likvidavimą, informuoja, kad visi kiaulių laikytojai neįregistravę savo gyvulių Ūkinių gyvūnų registro bazėje, privalo nedelsiant tai padaryti.

Apie kiaulių laikymo vietas ir kiaulių skaičių jose galima pranešti atvykus į Pasvalio valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Šios įstaigos viršininko pareigas einanti vyriausioji veterinarijos gydytoja inspektorė Gitana Sviderskienė primena, kad teritorinės tarnybos vykdo visų ūkio subjektų ir kiaulių laikytojų patikras. „Nustačius, kad kiaulių laikytojas nesilaiko teisės aktų, reglamentuojančių ūkinių gyvūnų registravimą ir ženklinimą, reikalavimų, mūsų inspektoriai tai traktuos kaip nelegalų ūkinių gyvūnų laikymą. Tokiam kiaulių laikytojui bus taikomos sankcijos, iš kurių svarbiausia yra visų arba atskirų ūkinių gyvūnų, esančių bandoje, judėjimo apribojimas iš jų laikymo vietos“, – aiškino G. Sviderskienė.

Be to, kiaulių laikytojai privalo užtikrinti biologinio saugumo priemonių įgyvendinimą bei nuolat stebėti kiaulių sveikatos būklę. Pastebėjus jos pakitimus, būtina nedelsiant apie tai informuoti ūkį aptarnaujantį veterinarijos gydytoją ir teritorinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja, kad laiku neinformavus apie pirmuosius afrikinio kiaulių maro požymius, neužkirtus kelio šiai ligai plisti, kiaulių augintojas praranda teisę į nuostolių kompensavimą už paskerstus bei sunaikintus gyvūnus. Jis taip pat negaus kompensacijos už sunaikintus šalutinius gyvūninius produktus, pašarus. Be to, turės sumokėti už gyvulių laikymo vietos valymą ir dezinfekavimą.

Darbas, 2013 m. rugsėjo 21 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...