Kiaulių registracija vyksta vangiai

Pasvalio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, pernai mūsų rajone registruotos 475 kiaulių bandos. Jose buvo beveik 21 tūkst. kiaulių. Daugiau nei 10 kiaulių buvo laikoma 64 ūkiuose. Žinant mūsų kraštiečių tradiciją prieš Kalėdas skersti kiaulę, neverta abejoti, kad šių gyvulių skaičius gerokai pasikeitė. Taip pat nereikia pamiršti, jog kaimo gyventojai savo reikmėms paskerdė ir nemažai neregistruotų kiaulių.

Kiek šiuo metu rajone yra kiaulių bandų, o jose – gyvulių, turėtų paaiškėti po registracijos, truksiančios visą sausį. Kaip teigė Pasvalio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Vygaudas Bružas, šiemet kol kas registruotos 22 bandos. „Kiaulių laikytojai, nesiekiantieji valstybės pagalbos, privalo registruoti kiaules, jų laikymo vietas ir bandas ne rečiau kaip du kartus per metus. Kiekvieną pusmetį, sausio ir liepos mėnesiais, jie turi j centrinę duomenų bazę suvesti arba pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritoriniam skyriui laikytojo, laikymo vietos duomenis ir laikomą kiaulių skaičių. Taigi laiko liko nedaug. Kita kiaulių registracija tik šių metų liepos mėnesį. Dėl kiaulių ar kitų naminių gyvūnų registracijos laikytojai dar gali kreiptis į Pasvalio valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, esančią Stoties g. 41, arba tel. 34 349“, – aiškino V. Bružas.

Tiesa, išvežus ar įsivežus kiaules, gyvulių laikytojai per 7 kalendorines dienas turi informuoti tarnybos teritorinį skyrių.

Raginti registruoti kiaules nereikia tų laikytojų, kurie siekia valstybės pagalbos. Visi jie žino, jog minėtus duomenis jie privalo įvesti į centrinę duomenų bazę ar pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritoriniam skyriui vieną kartą per einamųjų metų ketvirtį.

Laikant daugiau nei 10 kiaulių bandas galioja griežtesni biologinio saugumo priemonių reikalavimai laikymo vietose. „Gyvulių savininkas ar laikytojas privalo ten taikyti biologinio saugumo priemones, susijusias su tiesioginiu ir netiesioginiu kontaktu tarp laikomų kiaulių ir kontakto su šernais, laukiniais ir bešeimininkiais gyvūnais bei paukščiais išvengimu, taip pat neleisti pašalinių asmenų ir transporto priemonių, nesusijusių su kiaulių įvežimu ar išvežimu.. Įtaręs kiaulių užkrečiamąją ligą, laikytojas apie tai nedelsdamas turi pranešti įgaliotajam veterinarijos gydytojui ir teritorinei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai“, – kalbėjo V. Bružas.

Teritorija, kurioje yra kiaulių laikymo pastatai, turi būti aptverta, kad sumažėtų šernų, laukinių ar bešeimininkių gyvūnų patekimo į ją galimybės. Be to, privalo būti įrengta transporto priemonių ratų dezinfekavimo vieta prieš patenkant į minėtą teritoriją. Valomas bei periodiškai dezinfekuojamas turi būti ir kiaulių laikymo vietoje naudojamas transportas.

Patekimas į kiaulių fermas turi būti sutvarkytas taip, kad darbuotojai į jas nepatektų su savo drabužiais. Gyvulių laikytojas privalo užtikrinti, kad kiaulių laikymo vietoje būtų nuolat vedamas lankytojų žurnalas ir tikrinama dirbančiųjų sveikatos būklė. Kiaulių laikymo vietoje dirbantiems darbuotojams draudžiama laikyti kiaules savo ūkyje, dirbti keliose kiaulių auginimu užsiimančiose įmonėse.

Reikalavimai galioja ir lankytojams. Tarkim, nerekomenduojama leisti lankytis kiaulių auginimo patalpose tiems lankytojams, kurie buvo užsienyje ir nuo jų atvykimo dar nepraėjo dvi paros,
Pasvalio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pernai patikrino apie 30 ūkių, kuriuose buvo laikoma daugiau nei 10 kiaulių. V. Bružas garantavo, kad kaip ūkiuose laikomasi biologinio saugumo priemonių reikalavimų bus stebima ir šiemet.

Darbas, 2014 m. sausio 14 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...