Dauguma medžioklės trofėjų įvertinti medaliais

Panevėžio medžiotojų ir žvejų draugijoje, vienijančioje per 1300 medžiotojų, šią savaitę atidaryta medžioklės trofėjų paroda. Joje Panevėžio miesto bei rajono, taip pat Pasvalio, Biržų ir Rokiškio rajonų medžiotojai eksponuoja praeito ir užpraeito medžioklės sezono įspūdingiausius laimikius.

Kaip informavo Pasvalio medžiotojų draugijos pirmininkas Rimantas Kregždė, mūsų rajono medžiotojai komisijos įvertinimui pateikė 22 trofėjus. Iš jų 18 įvertinti medaliais. „Daugiausia pasvaliečiai pristatė stirnų trofėjų. Iš 20 stirninų ragų 4 įvertinti aukso, 7 – sidabro ir 6 – bronzos medaliais.

Be to, bronzos medalį pelnė ir per praėjusį sezoną sumedžioto vilko kaukolė. Šį plėšrūną šiemet, sausio 18 dieną, Butniūnų miške nušovė „Naradavos“ būrelio medžiotojas Sigitas Pranskūnas. Kadangi vilko kailis nebuvo tinkamai paruoštas, jo komisija nevertino. Iš viso apžiūrai buvo pateiktos 7 vilkų kaukolės. Medalius gavo tik dvi“, – aiškino R. Kregždė.

Mūsų rajono medžiotojai šiemet nepristatė briedžių ir tauriųjų elnių ragų, taip pat nepateikė vertintojams lapių ir bebrų kaukolių.

Medžioklės trofėjų paroda veiks iki spalio 20 dienos Panevėžio medžiotojų ir žvejų draugijos patalpose, esančiose Smėlynės g. 2A („už tilto“).

Kaip sakė R. Kregždė, parodai pasibaigus, rajono medžiotojų trofėjai bus parsigabenti ir nuo spalio 20 dienos eksponuojami Pasvalio krašto muziejuje.

Beje, nuo spalio 15 dienos turėtų prasidėti naujasis 20142015 metų medžioklių su varovais sezonas. Tačiau, dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės, tokios medžioklės kai kuriuose rajonuose gali būti uždraustos. Tikimasi, kad pasvaliečiai medžiotojai šių sankcijų nepatirs. Juk mūsų rajono teritorija yra trečioje zonoje nuo užregistruotų afrikinio kiaulių maro židinių.

Darbas, 2014 m. spalio 11 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...