Apdovanoti geriausių medžioklės ir žūklės trofėjų savininkai

Jeigu kas nors mūsų paklaustų, kokius užsiėmimus galime vadinti tikrai vyriškais, turbūt dauguma net nesuabejoję atsakytų: medžioklę ir žvejybą. Visai nenuostabu, kad šie užsiėmimai iš paprasto laisvalaikio praleidimo perauga netgi į rimtas varžytines – kieno nušauto elnio ragai puošnesni ar lydekos galva didesnė. Prieš keletą savaičių Pasvalio krašto muziejuje buvo atidaryta jau aštuntoji Pasvalio medžioklės ir žūklės trofėjų paroda.

Muziejaus lankytojai turėjo puikią galimybę grožėtis puikiausiais mūsų krašto medžiotojų ir žvejų laimikiais, kurie gana gausiai nuklojo vienos iš muziejaus salių sienas, o praėjusį ketvirtadienį vėl sukvietus eksponuojamų trofėjų savininkus, apdovanoti pačius šauniausius laimikius sugavę medžioklės ir žūklės mėgėjai.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pasvalio skyrius jungia 11 medžiotojų būrelių su 360 medžiotojų ir maždaug 400 žvejų mėgėjų. Jų darbus Panevėžyje įvertino Medžioklės trofėjų vertinimo komisija, kurią sudarė pirmininkas P. Narbutas ir nariai E. Tijušas, A. Auglys, K. Alekna, A. Savičiūnas, V Turla ir V. Zeleniūtė.

Šiemet vertinimui buvo pateikta keturi tauriųjų elnių ragai, 32 stirninų ragai, septynios šernų iltys ir po vieną vilko ir barsuko kaukolę. Žūklės trofėjų sulaukta tik dviejų – tai lydekos galvos.

Į apdovanojimus trofėjų savininkai rinkosi lėtai – likus dešimt minučių iki jų pradžios būtų buvę sunku suprasti, ar į muziejų užsukę lankytojai tiesiog grožisi puikia paroda, ar laukia vos už keletos minučių pasirodysiančio renginio. Visai nenuostabu, kad apdovanojimai šiek tiek vėlavo – juk į vieną vietą susirinkus būriui medžioklių ir žūklės mylėtojų tiesiog būtina pasidalinti patirtimi, aptarti naujausius laimikius ir kitus medžioklės ir žūklės ypatumus. Ir iš tiesų, vienoje vietoje pamatyti tiek vyrų, tarp kurių įsimaišiusios vos kelios moterys, netgi labai neįprasta.

Renginį kaip ir dera pradėjo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pasvalio skyriaus pirmininkas Rimantas Kregždė. Jis pasidžiaugė, kad į apdovanojimų ceremoniją susirinko gerokai daugiau žmonių negu į prieš keletą savaičių vykusį parodos atidarymą. Ilgai netempęs ir į pagalbą teikiant apdovanojimus pasikvietęs rajono savivaldybės vicemerą P. Balčiūną bei medžioklės veteraną J. Gailiūną, R. Kregždė pradėjo apdovanojimus.

Galima pasidžiaugti, kad nuliūsti turbūt neteko nė vienam medžiotojui ar žvejui – medalių ir diplomų išdalinta gausiai, o tiems, kurių darbai nebuvo vertinti Panevėžyje, o tik peržiūrėti vietinės iš pasvaliečių sudarytos komisijos, pažadėta, kad jų laimikiai galutinai bus įvertinti respublikinėje trofėjų parodoje.

Pirmiausia medaliais apdovanoti žvejai – sidabro medalį už Mūšos upėje ištrauktą lydekos galvą gavo žvejys Juozas Margevičius. Kaip pirmasis gavęs apdovanojimą, vyras buvo pakviestas pasidalinti ir žūklės įspūdžiais. „Lydeką pagavau pats, bet ištraukti padėjo draugas. Žuvis mus kankino ne per ilgiausiai – 20 min“.

Auksas žūklės trofėjų kategorijoje įteiktas jaunajam žvejui Deivydui Grybui, kuris tądien galėjo džiaugtis bent keletu apdovanojimų – be aukso medalio už Mūšos upėje ištrauktą lydeką, jis taip pat apdovanotas bronza už sumedžioto šerno iltis ir dar vienu aukso medaliu už stirnino ragus.

Vos po vieną trofėjų pateikta vilko ir barsuko kaukolių kategorijose. Tiek vilką sumedžiojęs Vilius Garbštas, tiek barsuko kaukolę vertinimo komisijai pateikęs Rolandas Garbstąs galėjo džiaugtis aukščiausiu įvertinimu – aukso medaliais.

Bene gausiausiai vertinimui buvo pateikta stirnino ragų – net 32. Iš jų savininkų net 11 džiaugėsi bronzos, aštuoni – sidabro, o keturi – aukso medaliais. Geriausiai įvertinti jau minėto Deivido Grybo, Petro Stasiulionio, Eigaro Smalskio ir daugiausia taškų surinkusio Antano Sudavičiaus stirnino ragai.

Už pačias puikiausias šerno iltis apdovanoti medžiokliai Romas Dobkevičius ir Arvidas Kontenis. Dar po du šerno ilčių savininkus džiaugėsi sidabro ir bronzos medaliais.

Europinio elnio ragų kategorijoje buvo aiškus nugalėtojas – auksą laimėjęs Andrius Stasiulionis, kurio trofėjus savo kategorijoje užėmė antrąją vietą ir regioniniu mastu. Sidabru džiaugėsi Marius Jasiūnas, o du bronzos medalius europinio elnio ragų kategorijoje laimėjo tas pats žmogus – Romas Dobkevičius.

Išdalinus visus prizus, susirinkusius parodos trofėjų autorius suskubo pasveikinti ir Pasvalio krašto muziejaus direktorė V. Povilionienė.

„Tai buvo pati lankomiausia vyrų paroda. Dar niekuomet neteko regėti tokio jų susidomėjimo eksponatais. Būdavo žmonės ateina pirkti bilietų kelionėms, bet pirmiausia užsuka apžiūrėti trofėjų“, – pasidžiaugė muziejaus vadovė. Baigdama sveikinimo kalbą ji palinkėjo geriau gyvūnų nešaudyti, tačiau jeigu jau laimikis pagautas – geriau jį parodyti. V. Povilionienei suskubo atsakyti R. Kregždė, paaiškindamas, kad kai kuriuos gyvūnus, kurie tampa nebenaudingi ekosistemai, nušauti yra būtina.

Rimtiems vyrams – rimtas užsiėmimas. Lauksime kitų metų ir kitos medžioklės ir žūklės trofėjų ekspozicijos, kuri ir vėl veikiausiai taps lankomiausia vyrų paroda.

Darbas, 2012 m. liepos 10 d., p. 5

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...