Baudos brakonieriams padidės dvigubai

Nuo rugsėjo 28 dienos įsigaliojus Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, baudos už neteisėtą žvejybą padidės dvigubai.

Už neteisėtą tinklinių ir kitų draudžiamų žvejybos įrankių laikymą, įsigijimą, gaminimą ar pardavimą bus baudžiama nuo dviejų iki septynių šimtų litų bauda. Iki šiol buvo nuo šimto iki keturių šimtų litų.

Už žvejybą draudžiamais įrankiais ir būdais, išskyrus tuos atvejus, kai žvejojama panaudojant elektros energiją ir ultragarso žvejybos prietaisus (už tai numatyta baudžiamoji atsakomybė), bus skiriama nuo keturių šimtų iki tūkstančio litų. Buvo nuo dviejų iki septynių šimtų litų.

Be to, visais atvejais draudžiami žvejybos įrankiai konfiskuojami. Pažeidėjai taip pat privalo atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri dažnai siekia keletą tūkstančių litų.

Gruodžio 20 dieną įsigalios Seimo priimtas naujos redakcijos Mėgėjiškos žūklės įstatymas. Jis padės pažaboti nekontroliuojamą prekybą tinkliniais žvejybos įrankiais. Aplinkos ministerija įgaliota parengti prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais tvarką, išduoti leidimus gaminti, realizuoti, įsigyti ne mėgėjų žvejybos įrankius bei kontroliuoti šių įrankių apyvartą.

Pasak Aplinkos ministerijos Gamtos išteklių skyriaus vedėjo Vilmanto Graičiūno, tikimasi, kad įsigaliojus naujos redakcijos įstatymo nuostatoms ir uždraudus laisvai prekiauti tinkliniais žvejybos įrankiais, sumažės neteisėtos žvejybos atvejų.

Tiesa, šią savaitę naująjį Mėgėjiškos žūklės įstatymą dėl kitų jo nuostatų vetavo Prezidentė. Jis grąžintas tobulinti. Reikia tikėtis, kad naujos redakcijos Mėgėjiškos žūklės įstatymas vis dėlto įsigalios, kaip ir buvo numatyta – gruodžio 20 dieną.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, pernai už Mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimus administracinėn atsakomybėn šalyje buvo patraukti 2155 asmenys, o per pirmąjį šių metų pusmetį – 1920 pažeidėjų.

Kaip informavo Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos skyriaus vedėjas, vyriausiasis aplinkos apsaugos inspektorius Albertas Mikašauskas, per pirmąjį šių metų pusmetį už žvejybos taisyklių pažeidimus skirtų administracinių baudų suma siekė per 20 tūkst. litų. Aišku, kol kas dar ne visas skirtas nuobaudas pavyko išieškoti. Juk įkliuvę brakonieriai tikrai nėra dideles pajamas gaunantys asmenys. Pasitaiko ir tokių, kurie neturi nei darbo, nei pajamų. Tad aplinkosaugininkams lieka tenkintis brakonieriavimo įrankių bei priemonių konfiskavimu ir tikėtis, kad pažeidėjai kitų įsigyti nebeturės už ką. Panevėžio regiono gyvosios gamtos inspektoriai per pirmą šių metų pusmetį jau konfiskavo iš brakonierių 45 žvejybos tinklus bei 71 kitą žūklės įrankį. Panašūs rezultatai per tokį laikotarpį registruojami kasmet.

Aplinkosaugininkai ragina gyventojus nebūti abejingiems pastebėjus ar įtarus brakonieriavimo faktą. Pranešti galima telefonu (8–45) 508962 arba (8–686) 92859 bet kuriuo paros metu.

Darbas, 2012 m. spalio 4 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...