Vilkai tikriausiai nebus medžiojami

Spalio 15 dieną turėtų prasidėti 2012–2013 metų vilkų medžioklės sezonas, truksiantis iki balandžio 1-osios. Aplinkos ministro Gedimino Kazlausko birželio 5 dieną patvirtintame įsakyme skelbiama, kad per ateinantį sezoną šalyje leidžiama sumedžioti 50 vilkų.

Tačiau šį ministro įsakymą užprotestavo asociacija „Baltijos vilkas“. Dėl vilkų populiacijos išsaugojimo ir jų medžioklės uždraudimo kovojanti organizacija laimėjo bylą prieš Aplinkos ministeriją. Todėl 2012–2013 metų vilkų medžioklės sezonas nebeturėtų būti skelbiamas. Bet palankią asociacijai nutartį Aplinkos ministerija apskundė aukštesnės instancijos teismui. Taigi tik nuo Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo priklausys ar vilkų medžioklės sezonas šiemet įvyks.

Medžiotojai tikisi, kad bylą laimės Aplinkos ministerija ir vilkų medžioklės sezono pradžia tik šiek tiek vėluos.

Vilkų medžioklė Lietuvoje jau seniai limituojama. Pastaraisiais metais būdavo leidžiama sumedžioti 30–50 šių plėšrūnų. Patvirtintą limitą šalies medžiotojai dažniausiai įvykdydavo gruodžio mėnesį. Tuo pačiu tai reikšdavo ir vilkų medžioklės sezono pabaigą.

Beje, asociacijos „Baltijos vilkas“ rūpesčiu, jų medžioklės sezonas jau pernai baigėsi vos prasidėjęs. Iš viso buvo spėta nušauti tik 5 vilkus.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pasvalio skyriaus duomenimis, mūsų rajono miškuose šiuo metu yra apie 20 vilkų. Bet paskutinį kartą pilkis sumedžiotas 2010 metais, prie Kapčiūnų kaimo.

Vis dėlto draugijos Pasvalio skyriaus pirmininkas Rimantas Kregždė neabejoja, kad vilkų jau yra per daug. Pernai mūsų rajone šie plėšrūnai paskerdė 20 naminių gyvulių. Iš jų daugiausia – avelių.

Darbas, 2012 m. spalio 13 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...