Trichineliozė nustatyta beveik po metų

Šeštadienį Ramužių miške medžiojusiems Saločių būrelio medžiotojams pavyko pakloti šerną. Taiklus buvo Jono Mikelėno šūvis. Visų nušautų šernų mėsą jau seniai privaloma ištirti dėl trichineliozės. Nors šios ligos užkratas aptinkamas vis rečiau, reikalavimai dėl jos tyrimo nesušvelnėjo. Kiekvieną pavasarį visi medžiotojų būreliai privalo pristatyti visų nušautų šernų mėginių paėmimo trichinelių nustatymui aktus į kontroliuojančią įstaigą – Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Buvo ištirtas ir Ramužių miške sumedžioto šerno mėsos mėginys. Paaiškėjo, kad žvėris tikrai sirgo trichinelioze. Vakar mėginys ištirti buvo išsiųstas ir į Nacionalinės maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją.

Paskutinis trichineliozės atvejis mūsų rajone užregistruotas pernai lapkričio 28 dieną. Tąkart trichinelių aptikta Girelės medžiotojų būrelio nušauto šerno mėsoje.

Tačiau trichineliozė – ne pasiutligė. Ji buvo ir bus. Jaukų su vakcina mėtymo visoje šalies teritorijoje trichineliozės neišnaikinsi. Kadangi nustatyta, kad šernai trichinelioze dažniausiai suserga ėsdami plėšrūnų maitas, nuo spalio 29 dienos į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos rajoninius skyrius medžiotojai privalės pristatyti visų nušautų lapių, mangutų ir kitų plėšrūnų liežuvius ištirti dėl trichineliozės. Kaip informavo Pasvalio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas Robertas Veikšas, ši akcija truks mėnesį.

Darbas, 2012 m. spalio 30 d., p. 5

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...