Draugija nebenori išduoti leidimų žūklei

Antradienį Seimas pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktoms Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisoms, kurios gina visuomenės interesą ir užtikrina žmonių teisę į poilsį ir laisvalaikį gamtoje.

Pataisos sugrąžina teisę vaikams iki 16 metų, pensininkams ir neįgaliesiems nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, žvejoti visuose vandens telkiniuose. Taip užkirstas kelias privačių vandens telkinių savininkams reikalauti didesnių mokesčių bei pelnytis iš žvejybos leidimų.

Įstatymo pataisos nustato maksimalias žūklės leidimų kainas, kurios negalės viršyti žvejybos leidimų kainų valstybiniuose telkiniuose.

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti vieną parą valstybiniame žuvininkystės vandens telkinyje, į kurį išduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir organizuota limituota žvejyba, mokama 50 litų. Taigi to tarifo privataus telkinio savininkas nebegalės viršyti. O tuo pačiu – ir pelnytis iš mokesčio, nustatyto savo nuožiūra už leidimą.

Leidimus žvejoti valdiškuose vandens telkiniuose išdavinėja Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija. Tačiau rugsėjo mėnesį buvo nuspręsta „išvaduoti“ ją nuo minėtos atsakomybės iš–davinėjant leidimus mėgėjiškai žūklei upėse. Draugijai palikti buvo tik valstybiniai tvenkiniai ir ežerai. Tačiau ir šios privilegijos ji gali atsisakyti.

Praėjusį penktadienį aptarti situaciją rinkosi Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pasvalio skyriaus valdybos nariai. „Kadangi mūsų rajone nėra didelių vandens telkinių, nebuvo ir labai daug diskusijų. Tada dar nežinojome, kuo baigsis Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisų svarstymas Seime, todėl dauguma skyriaus narių, atrodo, pritaria siūlymui atsisakyti leidimų išdavinėjimo“, – sakė skyriaus valdybos pirmininkas Rimantas Kregždė.

Pasvaliečių žvejų nuomone, jei draugija nebegali išdavinėti leidimų žvejoti Mūšoje, Lėvenyje, Pyvesoje, nebereikia jai tos „privilegijos“ ir dėl leidimų žūklei tvenkiniuose, kurių mūsų rajone – tik 4 (Pajiešmenių, Pasvalio, Smilgių, Švobiškio).

Anot R. Kregždės, draugijos rajono skyrius šiemet kol kas išdavė tik 80 leidimų. Anksčiau kasmet jų būdavo išplatinama dvigubai daugiau.

Išdavinėdamas leidimus mėgėjiškai žūklei draugijos skyrius turtų, anaiptol, nesusikrovė. Kaip teigia R. Kregždė, kol kas už leidimus tesurinkta apie pusantro šimto litų. „Be didelio skausmo sutiktume perleisti leidimų išdavinėjimo kontrolę kitiems. Mano nuomone, teisingiausia būtų, jei tuo rūpintųsi kaimų, kurių teritorijose yra tvenkiniai, bendruomenės“, – svarstė skyriaus valdybos pirmininkas.

Beje, Lietuvos medžiotojų ir žvejų sąjungos Pasvalio skyriuje yra 290 žvejų mėgėjų. Jie moka draugijos nario mokestį ir valdiškuose rajono vandens telkiniuose gali žvejoti be leidimų.

Darbas, 2012 m. gruodžio 6 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...