Permainos atidėtos iki pavasario

Gruodžio pradžioje įsigaliojus Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisoms, buvo sugrąžinta teisė vaikams iki 16 metų, taip pat pensininkams ir neįgaliesiems nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, žvejoti visuose vandens telkiniuose. Taip užkirstas kelias privačių vandens telkinių savininkams reikalauti didesnių mokesčių bei pelnytis iš žvejybos leidimų.

Įstatymo pataisos nustatė maksimalias žūklės leidimų kainas, kurios negali viršyti žvejybos leidimų kainų valstybiniuose vandens telkiniuose.

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti vieną parą valstybiniame vandens telkinyje, į kurį išduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir organizuota limituota žvejyba, mokama 50 litų. Taigi to tarifo privataus telkinio savininkas viršyti nebegalės.

Leidimus žvejoti valdiškuose vandens telkiniuose išdavinėjanti Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija jau rugsėjo mėnesį buvo perspėta, kad nuo šių metų pradžios ji bus „išvaduota“ nuo atsakomybės išdavinėjant leidimus mėgėjiškai žūklei upėse. Draugijai turėjo likti tik valstybiniai ežerai ir tvenkiniai. Šios privilegijos ji žadėjo atsisakyti pati. Anot Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pasvalio skyriaus valdybos pirmininko Rimanto Kregždės, nebetekus teisės išdavinėti leidimų Mūšoje, Lėvenyje, Pyvesoje, draugijai mūsų rajone beveik nieko nebelieka. „Rajonuose, kuriuose yra didelių ežerų, situacija tikriausiai geresnė. Ten gal ir tų pakeitimų niekas nepajus. Tuo tarpu mūsų rajono teritorijoje yra tik keturi nedideli tvenkinėliai. Ir žvejoja juose dažniausiai vaikai, pensininkai, kuriems nereikia leidimų, arba draugijos Pasvalio skyriaus nariai, turintys teisę žvejoti visuose valdiškuose rajono vandens telkiniuose. O leidimus įvairiam laikui įsigyja žūklės mėgėjai, gyvenantys kituose rajonuose ar miestuose. Neabejoju, kad dauguma jų žvejoja Mūšoje bei kitose per mūsų rajoną tekančiose upėse“, – kalbėjo R. Kregždė.

Kadangi nebuvo aišku, kas nuo šių metų perims leidimų mėgėjiškai žūklei upėse išdavinėjimo kontrolę, Seimas pasielgė paprasčiausiai – gruodžio pabaigoje atidėjo pataisos įsigaliojimo laiką iki šių metų gegužės 1 dienos. Tad draugija minėtus leidimus išdavinėja ir toliau. Kam bus perduota ši funkcija po gegužės 1-osios, dar neaišku. Gali būti, kad niekas ir nesikeis. Praėjusią savaitę Vilniuje vykusiame Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos vadovybės susirinkime, kuriame dalyvavo visų rajonų skyrių vadovai, šiuo klausimu nieko konkretaus nebuvo pasakyta.

Liepta dirbti ir laukti, ką nuspręs valdžia.

Darbas, 2013 m. sausio 12 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...