Kilpoje žuvo taurusis elnias

Nuo brakonierių kilpų kenčiančią Girelę praėjusią savaitę, atrodo, švariai išvalė „Girelės“ būrelio medžiotojai. Nukabinę beveik pusšimtį paspęstų „serijinės gamybos“ kilpų, jie tikėjosi, jog žvėrys gali jaustis saugūs. Bet jau praėjusį sekmadienį pašarus žvėrims atvežusių medžiotojų laukė nemalonus siurprizas: netoli šėryklos kilpoje pasismaugęs elnias. Maždaug 3–4 metų patinas. Kaip teigė „Girelės“ medžiotojų būrelio valdybos pirmininkas Vilius Garbštas, matant, kiek aplink buvo prilaužyta plonų medžių, galima neabejoti, kad elnias į paspęstą kilpą įkliuvo prieš 2–3 paras ir gan ilgai kankinosi. „Keista, kad brakonieriai taip retai tikrina savo paspęstas kilpas. Galbūt pamiršta, kurioje vietoje jos yra? Spendžiant po keliasdešimt kilpų, matyt, nėra lengva patiems visas jas surasti“, – svarstė V. Garbštas.

Brakonierius bandžiusius sekti „Girelės“ būrelio medžiotojus pėdsakai atvedė į Pakruojo rajone esantį Titonių kaimą. Tai patvirtino ir Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento, Gyvosios gamtos skyriaus vyresnysis inspektorius Dalius Drevinskas. Bet nustatyti, kuriame kieme kilpinėtojai gyvena – ne taip paprasta. „Esame girdėję, kad tame kaime apsistoję kažkokie iš kalėjimo prieš metus grįžę vyrukai. Niekur jie nedirba, o verčiasi viskuo, kas pakliūva, nevengia ir pabrakonieriauti. Tačiau rasti pastarąją veiklą įrodančius įkalčius galima tik įėjus į namus. Kol nėra nusikaltimo sudėties, gauti prokuroro sankciją kratai atlikti, aplinkosaugos pareigūnai dažniausiai neturi jokios galimybės“, – aiškino D. Drevinskas.

Dėl brakonierių pasmaugto elnio „Girelės“ būrelio medžiotojai kreipėsi ir į policijos pareigūnus. Jeigu jų tyrimas bus sėkmingas, išaiškintam kilpinėtojui grėstų 2000–4000 litų bauda. Jos dydis priklausytų nuo to, ar įtariamasis nebuvo už tą pačią veiklą įkliuvęs anksčiau, ar pripažino savo kaltę. Beje, pastaruoju atveju greito prisipažinimo sunku tikėtis. Nes brakonierius turėtų atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Už neteisėtai sumedžiotą elnio patiną tektų pakloti apie 17500 litų. Tai žinodamas, kiekvienas įrodinės savo nekaltumą kaip išmanydamas. Juk tokią sumą mokėti tektų galbūt net keliolika metų.

Girelės mišką saugantys medžiotojai prašo policijos pareigūnų, budinčių Joniškėlio seniūnijoje dažniau tikrinti į mišką ir iš jo išvažiuojančius automobilius. Aplinkiniams gyventojams, pastebėjusiems kilpas spendžiančius brakonierius ir apie tai informavusiems tel. 8 687 48 354, medžiotojai žada premiją nuo 100 iki 500 litų. Pranešusiems garantuojamas anonimiškumas.

Darbas, 2013 m. vasario 26 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...