Ragina stiprinti faunos apsaugą

Praėjusią savaitę regionų aplinkos departamentams, miškų urėdijoms ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus teritoriniams poskyriams išsiuntinėtas įsakymas „Dėl laukinės gyvūnijos apsaugos sustiprinimo“. Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus Raimondo Sakalausko, generalinio miškų urėdo Benjamino Sakalausko, Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus Rimanto Prūsaičio pasirašytame dokumente primenama, jog vėluojantis pavasaris ir pastovi sniego danga apsunkino laukinės faunos judėjimą bei maitinimosi sąlygas. Be to, baigiantis medžioklės sezonui, medžiotojai rečiau būna medžioklės plotuose, todėl suaktyvėja brakonieriavimas.

Aplinkosaugininkai ir miškininkai prašomi suaktyvinti laukinės gyvūnijos apsaugą. Užtikrinti operatyvų reagavimą į gaunamą informaciją apie galimai vykdomą brakonieriavimą, pastebėtus galimus brakonieriavimo požymius – įtartinus pėdsakus, šūvius, miške esančius įtartinus automobilius. Organizuojant laukinės gyvūnijos apsaugos priemones siūloma pasitelkti neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, medžioklės plotų naudotojus, o esant tarnybiniam būtinumui – ir policijos įstaigų pareigūnus.

Beje, kaip teigė Panevėžio regiono aplinkosaugos departamento Gyvosios gamtos skyriaus vedėjas Albertas Mikašauskas, pastaruoju metu brakonieriavimo atvejų pastebimai sumažėjo. Tam įtakos, matyt, turi gerokai padidėję baudos bei gamtai padarytos žalos atlyginimo įkainiai.

Deja, galima įtarti, kad brakonieriauja ir medžiotojai, turintys graižtvinius šautuvus su optiniais taikikliais. Į žiemkenčių lauką pasiganyti išėjusios stirnaitės, pastebėję visureigį, visada sprunka į mišką. Nesvarbu, kad iki automobilio beveik pusė kilometro – žvėrelis jau „užuodžia“ pavojų. Iš tokios stirnaičių elgsenos galima įtarti, kad visureigiais važinėjantys žmonės į jas šaudo. Ir tikrai ne lygiavamzdžiais šautuvais.

Todėl gyventojai, pastebėję miške ar pamiškėje įtartinus automobilius prašomi apie tai informuoti tel. 8 686 92859.

Darbas, 2013 m. balandžio 9 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...