Brakonieriams žuvies ašakos įstrigo gerklėse

1 tūkst. 300 litų – tokią sumą baudų per gerą mėnesį „užsidirbo“ Mūšos upėje brakonieriavusi Geltonpamūšio kaimo gyventoja 45 metų V. S. Niekur nedirbanti, keturis nepilnamečius vaikus auginanti moteris sumanė prasimanyti žuvies užmetusi tinklą.

Tačiau pati du kartus įkliuvo į gamtos apsaugos inspektorių „tinklą“. Antrą kartą V. S. susitiko su inspektoriais liepos 18-ąją. Tą dieną Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai kartu neetatiniais inspektoriais Biržų ir Pasvalio rajonuose organizavo reidą, nes gauta nemažai pranešimų apie žvejybą neteisėtomis priemonėmis. Apie pusę dešimtos vakaro ties Žilpamūšio kaimu inspektoriai pastebėjo Mūšos link einančius moterį ir vyrą. Jie nešėsi plastikinį maišelį. Nepastebėję pasaloje laukiančių pareigūnų, brakonieriai įbrido į vandenį statyti tinklo. Palikę pasaloje vieną inspektorių, kiti pareigūnai nuvažiavo į kitą upės krantą ir sulaikė namo grįžtančius „žvejus“. Vienas iš jų buvo inspektoriams jau pažįstama V. S. Sučiupti brakonieriai iš pradžių elgėsi gana agresyviai ir bandė įtikinėti, kad nežvejoja neleistinu būdu. Tik paaiškinus, kad ilgą laiką buvo stebimi, V. S. ir jos draugas L. G. atlyžo. Neetatinis inspektorius ištraukė iš upės brakonieriavimo įrankį – tinklą. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Dalius Drevinskas užvakar telefonu informavo, kad V. S. už pirmą brakonieriavimo atvejį pakirta 400 litų, už antrą – 900 litų. Nuo administracinės baudos neišsisuko ir jos draugas L. G. Pirmą kartą įkliuvusiam vyrui paskirta 400 litų administracinė bauda.

Per liepos 18-osios reidą sučiuptas dar vienas brakonierius. Apie 19 val. pareigūnai atkreipė dėmesį į stovintį automobilį prie upės ties Saločiais. Iš kaimyninio Biržų rajono atvykusi jaunuolių kompanija ruošėsi vakaroti prie upės. Visi atvykėliai turėjo žvejybos leidimus, atsivežtu pašaru maitino žuvis. Tačiau vienas iš jaunuolių – biržietis A. B. įbridęs į vandenį jau ruošėsi statyti tinklą. Už tai jam skirta 400 litų bauda.

D. Drevinskas minėjo, kad reido metu žvejams buvo primenamas „Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių“ taisyklių atitinkamas punktas, pagal kurį prieš pradedant žvejybą privalu penkių metrų spinduliu surinkti šiukšles.

Darbas, 2013 m. liepos 27 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...