Medžiotojai švęsti rinkosi į Kriklinius

Mūsų rajono medžiotojai švenčia tik kas antri metai. Ir šauniausiai per paskutinę šventę pasirodęs būrelis iškovoja garbę po poros metų priimti kolegas savo medžioklės plotuose.

Kadangi 2011-aisiais nugalėtojais tapo Kriklinių būrelis, rajono medžiotojai praėjusį šeštadienį į savo šventę rinkosi laukymėje esančioje Žaliosios girios pakraštyje, netoli minėto kaimo. Tuščiame plote greitai buvo pristatyta būrelius reprezentuojančių pavėsinių ir palapinių, atsigabenti stalai ilgai nedelsiant buvo nukrauti skanėstais, kas nepatingėjo, užkūrė kepsnines ir laužus. Tiesa, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pasvalio skyriaus pirmininkas Rimantas Kregždė, kviesdamas registruotis medžiotojų komandas šventės programoje numatytoms varžytuvėms, suabejojo ar verta švęsti kasmet – juk visi vis tiek niekada nesusirinko ir, turbūt, nesusirinks. Daug yra medžiotojų, kuriems medžioklė – svarbiausia. Todėl praėjusį šeštadienį organizatoriams teko džiaugtis, kad į šventę Krikliniuose atvyko nors septynių iš esančių vienuolikos būrelių medžiotojai. Daug kas – ir su šeimomis.

Aišku, mažuosius šventės dalyvius labiausiai sudomino iškart po vėliavos pakėlimo prasidėjusi medžioklinių šunų paroda. Teisingiau – parodėlė, nes savo augintinius pristatė tik 5 šeimininkai. Su geriausiomis dobermano pinčerio, labradoro, lietuvių skaliko, trumpaplaukio terjero savybėmis ir būdu visus supažindino profesionalus kinologas Juozas Beniulis.

Dar neišaiškinus nugalėtojo tarp šunų, prasidėjo žmonių varžytuvės –- komandinės stendinio šaudymo varžybos. Kiekvienam būreliui atstovavo po tris šaulius. Į iš įrenginio leidžiamas plastikines lėkšteles šaudę kiekvienos komandos šauliai iššovė po 36 šūvius. Dėl to šios varžybos ir buvo ne tik triukšmingiausios, bet ir ilgiausios. Nors po jų komandų dar laukė ne mažiau atsakingos rungtys: medžiotojų estafetė, rąsto pjovimo, pasvalietiško „alaus bokalo“ laikymo, šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybos. Įvertinus visus dalyvavusiųjų varžytuvėse rezultatus paaiškėjo, kad šauniausi buvo Daujėnų medžiotojai, vadovaujami Sigito Živatkausko. Jie laimėjo rąsto pjovimo ir pasvalietiško „alaus bokalo“, užtaisyto 6 kilogramais švininių šratų, laikymo rungtis. Be to, buvo laimėję ir šaudymo į „bėgantį šerną“ šių metų varžybas. Nugalėti bendrojoje įskaitoje daujėniečiams padėjo ir tai, kad aukščiausius komisijos įvertinimus pelnė jų įsirengta buveinė.

Antri liko Lepšynės būrelio medžiotojai. Jų komandos šauliai buvo pirmi stendinio šaudymo ir „šerno“ tempimo rungtyse, bet norint tapti čempionais, to buvo per maža. Kaip, beje, ir „Girelės“ medžiotojams, kurie liko treti.

Visi kas norėjo, galėjo išbandyti taiklumą šaudydamas pneumatiniu šautuvu. Komandinių varžytuvių čia nebuvo, visi rungėsi individualioje įskaitoje. Jose geriausiai sekėsi krikliniečiui Valdui Merkeliui.

Savo kraštiečių pergale džiaugėsi Savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas. Daujėnų būrelio narys vylėsi, kad po dviejų metų, kai medžiotojų šventė bus rengiama Daujėnuose, medžiotoju jau bus ir Savivaldybės tarybos narys Alfonsas Pulokas, apie kurio meilę gamtai, anot vicemero, žino visi.

Šventės dalyvių pasveikinti nepamiršo ir jo kolega Rimas Želvys. Jis šiuo metu yra atsisakęs medžioklės ir jos savo gyvenime ne itin pasigenda. Gamtą mylėti galima ir kitaip.

Šventės metu iškilmingai plevėsavusią valstybinę vėliavą nuleido Daujėnų būrelio medžiotojai pakvietę po dviejų metų visus švęsti savo medžioklės plotuose. Ir vadinsis šis renginys, kaip ir vykęs šeštadienį Krikliniuose, medžiotojų švente. Nes, anot R. Kregždės, žvejai iš Medžiotojų ir žvejų draugijos jau „atimti“.

Darbas, 2013 m. spalio 3 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...