Šernai neturės ramybės visus šiuos metus

Vakar Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymą, kuriuo šernų medžioklės sezonas tęsis ištisus metus. Tokį sprendimą paskatino priimti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pateikta informacija dėl didėjančios afrikinio kiaulių maro grėsmės iš Baltarusijos. Anksčiau šernų medžioklės sezonas prasidėdavo gegužės I d. ir baigdavosi kovo 1 dieną. Minėtas Aplinkos ministro įsakymas įsigalios nuo sausio 20 dienos.

Pernai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ištyrė daugiau nei 10 tūkst. šernų ir kiaulių kraujo mėginių. Afrikinio kiaulių maro užkrato juose nerado. Todėl sumedžioti šernai dar galės būti vartojami maistui. Bet jei būtų aptiktas bent vienas afrikinio kiaulių užkrato atvejis,. Lietuva privalėtų vykdyti Europos Sąjungos teisės aktuose numatytas apsaugos priemones. Reikėtų paskelbti plačią šernų medžiokle regione ar net visoje šalyje.

Beje, kaip informavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pasvalio skyriaus pirmininkas Rimantas Kregždė, šernų medžioklės su varovais baigdavosi vasario 1 dieną. Po to, iki kovo pradžios, šiuos žvėris dar būdavo galima medžioti tykojant.

Per 2012–2013 metų medžioklės sezoną mūsų rajone buvo sumedžioti 548 šernai. Maždaug tiek pat šių žvėrių planuota nušauti ir per šį sezoną. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pasvalio skyriaus duomenimis, nuo praėjusių metų gegužės 1-osios rajone jau sumedžiota apie 450 šernų. Vien per praėjusią savaitę taiklus buvo 61 medžiotojų paleistas šūvis.

Beje, prieš šio medžioklės sezono pradžią Pasvalio rajone buvo apie 900 šernų.

Darbas, 2014 m. sausio 16 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...