Vilkas krito per šernų medžioklę

Aplinkos ministras gruodžio viduryje išleistu įsakymu leido papildomai sumedžioti dar 12 vilkų. Iš jų 4 – Panevėžio apskrities medžiotojams. Tačiau šis limitas kol kas neįvykdytas.

Nors pernai Pasvalio rajono miškuose medžiotojai suskaičiavo 14 vilkų, mažai kas tikėjo, kad pavyks patiesti bent vieną iš šių klajūnų. Bet praėjusį sekmadienį sėkmė nusišypsojo pasvaliečiui Sigitui Pranskūnui. Naradavos medžiotojų būreliui priklausantis šaulys taiklų šūvį į plėšrūną paleido per Butniūnų miške vykusią šernų medžioklę su varovais. „Vilką pastebėjau atsitiktinai, bandydamas nufotografuoti išbėgusį briedį, kurie dabar nemedžiojami. Nustebau, kai pamačiau, jog briedis domina ir už maždaug 50 metrų nuo manęs šmirinėjusį pilkį. Pajutęs pavojų, vilkas bandė sprukti, bet buvo per vėlu“, – pasakojo S. Pranskūnas. Jau 20 metų medžiotojo stažą ir selekcininko kategoriją turinčiam pasvaliečiui yra pavykę ir anksčiau sumedžioti vieną vilką. Tačiau ne tokį įspūdingą kaip sekmadienį Butniūnų miške. Nušautam patinui, medžiotojų nuomone, maždaug 9 metai.

Anot S. Pranskūno, Butniūnų bei Guodžių miškuose gyvena ar nuolat medžioja ne mažiau nei trys vilkai. Tai patvirtina gan liūdnas faktas: per pastaruosius metus minėtuose miškuose beveik neliko stirnų. Jos, matyt, lengvas grobis ir iš kaimyninio Biržų rajono atklystantiems vilkams.

Darbas, 2014 m. sausio 23 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...