Medžiotojai jau laukia žadėtų kompensacijų

Atsižvelgdama į tai, kad afrikinio kiaulių maro užkratas šalies teritorijoje kol kas aptiktas tik tarp šernų, Ekstremalių situacijų komisija, posėdžiavusi praėjusį pirmadienį, nusprendė šių žvėrių populiaciją sumažinti net 90 procentų. Saugosiantiems šernus medžiotojų būreliams pagrasinta teisės į medžioklės plotus apribojimu, o vykdysiantiems šernų medžioklę pažadėtos kompensacijos – po 250 litų už sumedžiotą žvėrį.

Tačiau, kaip informavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pasvalio skyriaus pirmininkas Rimantas Kregždė, kol kas rajono būreliai dar nėra gavę konkretaus plano, kiek privalo sumedžioti šernų, taip pat dar neaišku, iš kokio fondo bus mokamos kompensacijos už sumedžiotus žvėris.

Tuo tarpu medžioklės su varovais baigsis jau šiandien. Per praėjusią savaitę mūsų rajone buvo nušauta 30, o per šią – 31 šernas. Kai bus leidžiama medžioti tik tykojant, laimikis tikriausiai bus dešimteriopai mažesnis. Tarkim, pastarosiomis dienomis šernus ėdesiu viliojusiems medžiotojams prastyroti bokštelyje pučiant žvarbiam vėjui, geriausiu atveju pavykdavo tik šiek tiek ilgiau nei valandą. Tikėtis sėkmės per tiek laiko – neverta. Todėl gal ir ne be reikalo jau kalbama, kad šernų medžioklės su varovais bus pratęstos dar porai mėnesių.

Beje, šiuo metu mūsų rajono miškuose suskaičiuojama apie 900 šernų. Anot R. Kregždės, sumažinus jų populiaciją, tarkim, per pusę, nušauti šerną bus gerokai sunkiau. Sėkmingų medžioklių tokiu atveju sumažės daugiau nei dvigubai. Juk dryžuotus šerniukus vedžiosiančios patelės tikras medžiotojas nežudys net ir Aplinkos ministrui paliepus.

Darbas, 2014 m. vasario 1 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...