Brakonierių įžūlumas – beribis

Nutirpus sniegui, atsiranda vis daugiau nusikaltimų prieš gyvąją gamtą pėdsakų. Itin kraupų radinį aptiko Telžių gyventojai: netoli kaimo esančiame melioracijos griovyje gulėjo į krūvą suverstos keturių tauriųjų elnių odų išnaros ir galvos.

 

Žvėrių likučių apžiūrėti atvykę Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos skyriaus specialistai ir Pasvalio aplinkosaugos agentūros pareigūnai nustatė, kad du elniai buvo nušauti maždaug prieš porą savaičių, o kiti du – dar visai neseniai, galbūt, prieš kelias dienas. Neabejojama, kad brakonieriai pasidarbavo jau pasibaigus elnių medžioklės sezonui. Nušautus žvėris išmėsinėję, nupjovę jiems ragus, niekadėjai nė nemėgino nereikalingų likučių užkasti. Įkalčių atsikratė pačiu paprasčiausiu būdu, matyt, tikėdamiesi, kad jie supus ar bus sulesti varnų.

Anot aplinkosaugininkų, brakonierių padaryta žala gamtai vertinama mažiausiai 80 tūkstančių litų. Tad jau pradėtas tyrimas mėginant išaiškinti nusikaltimą padariusius asmenis.

Nušautų tauriųjų elnių labiausiai gaila medžiotojams. „Per praėjusį medžioklės sezoną mūsų būrelis buvo gavęs licenciją sumedžioti brandų patiną. Tačiau tinkamo neradę, ja nepasinaudojome. Taip jau būna: saugai, tausoji, šeri tuos žvėrelius, o iš kažkur atslinkę banditai ima ir iššaudo visus“, – kalbėjo Kriklinių medžiotojų būrelio vadovas Romas Dobkevičius.

Jo nuomone, nėra abejonės, kad elniams nušauti brakonieriai panaudojo graižtvinį karabiną. Turėdamas tik lygiavamzdį šautuvą į elnią taiklaus šūvio nepaleisi, nes tai pernelyg baikštus žvėris, kad per arti prisileistų žmogų.

Kas nušovė keturis elnius, tikriausiai paaiškės po aplinkosaugininkų pradėto tyrimo. Brakonieriai turės ne tik atlyginti gamtai padarytą didžiulę žalą. Jie neteks ir ginklų, ir automobilių, kurie taip pat įvardijami kaip brakonieriavimo priemonė.

Darbas, 2014 m. vasario 13 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...