Išmokos už sumedžiotus šernus skirsis

Siekiant išvengti afrikinio kiaulių maro pavojaus, Lietuvoje numatyta šernų populiaciją sumažinti 90 procentų. Taigi numatyta iššaudyti apie 20 tūkst. šernų. Kadangi medžiotojai tokiais Aplinkos ministerijos sprendimais nesidžiaugia, jiems už kiekvieną sumedžiotą šerną pažadėtos piniginės kompensacijos. Tačiau daug kam atrodė, kad bus neteisinga, jei šerną nušovę, jo mėsą suvartoję medžiotojai dar gaus 250 litų išmoką. Vyriausybė minėtoms kompensacijoms turėtų rasti biudžete apie 6 milijonus litų.

Tačiau tiek tikriausiai neprireiks. Pagal vasario 7 dieną Aplinkos ministro Valentino Mazuronio suderintą su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba išmokų už sumedžiotus šernus skaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašą, 250 litų išmoka mokama tik tuo atveju, jeigu atlikus sumedžioto šerno mėginių tyrimus nustatomas afrikinis kiaulių maras, arba jei medžioklės ploto naudotojai atsisako šemieną vartoti maistui. Jeigu tyrimų metu minėta liga nenustatoma ir šemiena naudojama maistui, išmokos dydis yra 150 litų.

Be to, išmokos medžioklės plotų naudotojams priklausys už šernus, kurie sumedžioti nuo vasario 7 d. iki šių metų balandžio 1 d. Išmokos mokamos ne anksčiau kaip nuo liepos 1 d. ir pradedamos mokėti po to, kai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gauna jų mokėjimui skirtas valstybės biudžetą lėšas.

Taigi minėtų kompensacijų medžiotojams gali tekti luktelėti šiek tiek ilgiau. Be to, teisę į išmoką galima prarasti jei Maisto ir veterinarijos tarnyba nustatys, kad pristatyti šerno mėginiai nėra tinkami.

Medžioklės plotų naudotojas, norintis gauti išmoką, turi užtikrinti, kad iš kiekvieno sumedžioto šerno bus tinkamai paimtas kraujo mėginys ir organų (2 inkstai, blužnis), taip pat žarnų pasaito, antryklinių limfinių mazgų mėginiai. Be to, su atskirai supakuotais mėginiais privaloma atskirame maišelyje pristatyti dar ir sumedžiotų šernų uodegas, kurios bus saugomos tarnybos šaldiklyje iki kol bus patikrinti sumedžiotų šernų mėnesio ataskaitos duomenys su medžioklės lapuose pateikta informacija ir kol bus pervestos išmokos medžioklės plotų naudotojams. Vėliau šie šernų „mirties liudijimai“ bus utilizuojami. Tikriausiai – UAB „Rietavo veterinarinė utilizacija“ krematoriume.

Visi mėginiai turi būti pristatomi į teritorinę valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ne vėliau kaip kitą dieną po medžioklės.

Darbas, 2014 m. vasario 18 d., p. 4

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...