Medžioklės plotuose aplinkosaugininkai svečiuosis dažniau

Gegužės 15 d. prasidėjo stirnų patinų medžioklės sezonas. Kadangi prieš jo pradžią ir stirnos tapo licencijuojamais gyvūnais, griežtinama jų medžioklės kontrolė. Dėl to rajonų aplinkosaugos pareigūnai dažniau lankysis medžiojamuose plotuose. Jie tikrins, kaip būrelių medžiotojai laikosi medžioklės taisyklių – ar tvarkingi medžioklės dokumentai, ar sumedžioti gyvūnai žymimi specialios paskirties plombomis ir kt.

Kaip informavo Aplinkos ministerija, už medžiojimą be licencijų, už tai, kad jomis nepažymimi sumedžioti gyvūnai, taip pat kitus licencijuojamų gyvūnų neteisėto naudojimo atvejus numatyta administracinė atsakomybė – teisės medžioti nuo vienerių iki trijų metų atėmimas su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Už neteisėtai sumedžiotą gyvūną teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą: už briedžio, tauriojo elnio patiną –daugiau kaip 19 tūkst., patelę ar jauniklį – 11,5 tūkst., suaugusią stirną – 5,5 tūkst., o jauniklį – 3,3 tūkst. litų.

Medžiotojams šis sezonas prasidėjo ir gera naujiena, nes yra supaprastinta medžioklės dokumentų tvarkymo procedūra. Taip pat priimta ir daugiau medžioklės taisyklių pakeitimų: pailginti kai kurių gyvūnų medžioklės terminai, išsamiau apibrėžti pažeidimai ir kt.

Pasvalio medžiotojų draugijos pirmininkas Rimantas Kregždė tikina, kad sugriežtinta kontrolė medžioklės plotuose medžiotojų neišgąsdino. „Mes ir anksčiau pranešdavome aplinkosaugininkams apie planuojamas medžiokles. Tačiau ne visada jie turėdavo galimybę pas mus atvykti. Juk regiono aplinkos apsaugos departamente yra tik keturi gyvosios gamtos inspektoriai. Turint tokias pajėgas jiems tikrai nelengva visur suspėti“, – svarstė R. Kregždė.

Vis dėl to, anot Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos skyriaus inspektoriaus Daliaus Drevinsko, medžioklės kontrolės sugriežtinimą bus galima įgyvendinti, nes šiam tikslui žadama pasitelkti urėdijų, kuriose yra medžioklės plotai miškininkus, taip pat rajonų aplinkos apsaugos agentūrų inspektorius.

Mūsų rajone yra nustatytas ne vienas atvejis, kai neteisėtai buvo medžiojami licencijuojami gyvūnai. Tačiau už tai niekas nebuvo nubaustas. Prieš penkerius metus, galima sakyti, už rankos nutvertas medžiotojas nuo Ustukių tilto į Mūšą išmetęs 15 maišų su nušautų elnių bei stirnų liekanomis, sugebėjo įrodyti savo nekaltumą teisme ir, aišku, jokia bausmė jam nebuvo skirta.

O šiemet dėl vasario mėnesį Telžių kaimo teritorijoje, melioracijos griovyje rastų nušautų keturių tauriųjų elnių galvų ir kailių bei tuo padarytos gyvajai gamtai 77 tūkst. litų siekiančios žalos pradėtas tyrimas vyksta be rezultatų.

Darbas, 2014 m. gegužės 20 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...