Augink pats. Vaisiai ir uogos

Alan Buckingham knyga Augink pats. Vaisiai ir uogos (Aktėja, 2012) atvers vartus į „svajonių sodą“, kurį kiekvienas gali susikurti prie savo namų. Tai savotiškas žinynas, kuriame ir pradedantysis, ir patyręs sodininkas ras jam reikiamų žinių, sužinos, kaip pasirinkti vaismedžius ir vaiskrūmius turint nedidelį mėgėjišką sklypą arba įveisiant pramoninį sodą, kaip užsiauginti vaisių vazonuose arba induose (terasose ar kitose nuo šalčių ir vėjų apsaugotose vietose).

Skaitytojai susipažins ne tik su tradiciniais sėklavaisiniais, kaulavaisiniais, uoginiais, bet ir rečiau auginamais mūsų klimato sąlygomis tropiniais, citrusiniais bei riešutiniais augalais, ras informaciją apie jų auginimą, dauginimą bei su jais susijusias problemas.

Šioje knygoje detaliai išaiškinti sodo augalų dauginimo būdai, sodinimo technologijos (sodinimo būdai, gylis, rišimas), priežiūros darbai (laistymas, tręšimas, mulčiavimas, apsaugos priemonės nuo šalnų, paukščių ir kt.). Sodininkai mėgėjai sužinos, kaip atjauninti senus vaismedžius, ką daryti, kad vaismedžiai derėtų kiekvienais metais (nepramečiautų), perpras vaismedžių vainikų formavimo ir gebėjimo principus. Iš didelio Europoje auginamų veislių sąrašo galės pasirinkti vaisinių bei uoginių augalų veisles, kurių vaisiai tinka šviežiam vartojimui, laikymui bei perdirbimui.

Leidinyje aprašyti svarbiausi kalendoriniai darbai kiekvienam sodo augalui nuo vasario iki lapkričio mėnesio, pateikta naudingų patarimų, kaip apsaugoti sodo augalus nuo kenkėjų, ligų, bei aprašyta maisto medžiagų trūkumo požymiai ir daugybė kitokių sodo puoselėjimo paslapčių.

 

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...