Sodas, daržas, gėlynas lengvai

skenuotas dokumentas20140110 00001

Knygoje „Sodas, daržas, gėlynas lengvai“ lietuvių autoriai, remdamiesi profesine ir asmenine patirtimi, parodys lietuvių sodininkams, daržininkams ir gėlininkams, kad rūpintis gražia aplinka bei užsiauginti gėrybių yra malonus užsiėmimas ir nekainuoja daug pastangų. Sužinosite apie dizaino tendencijas, aptiksite rekomendacijų, kur, ką ir kaip auginti, perspėjimų, kokių augalų reikėtų vengti, kad nepakenktumėte sau ir aplinkai, rasite informacijos apie keistus ir įdomius augalus bei jų priežiūrą, kovą su kenkėjais ekologinėmis priemonėmis, tradicinių ir netradicinių gėlynų formavimo principus ir atsakysite sau į kitus dažniausiai kylančius klausimus.

Doc. dr. Zigmantas Gudžinskas – pripažintas botanikas, dirbantis Gamtos tyrimų centro Botanikos institute ir Šiaulių universiteto Aplinkotyros katedroje. Parašė ir paskelbė daugiau kaip 80 mokslinių ir kelias dešimtis mokslo populiariųjų straipsnių. Monografijų ir populiariųjų knygų apie augalus autorius ir bendraautoris: „Lietuvos induočiai augalai“ (1999), „Lietuvos gegužraibiniai“ (2006), „Baltijos šalių flora“ (1996, 2003), „Lietuvos vaistiniai augalai“ (2007), „Tradiciniai Lietuvos darželių augalai“ (2010), „Lietuva. 101 gamtos stebuklas“ (2010), „Augalai namuose“ (2012).

Dr. Irena Burneckienė – socialinių mokslų daktarė, skaito paskaitas visuomenei apie kraštovaizdžio želdinimą, išskirdama meninius emocinius aspektus, skleisdama sėkmingas pasaulio patirtis ir inovacijas. Šiaulių universitete dėstė Dekoratyviųjų želdinių ir teminį projektavimą, kompoziciją ir fitodizainą. 

Dr. Aurelija Malciūtė – biomedicinos mokslų daktarė. Parašė per 40 mokslinių ir mokslo populiariųjų straipsnių, kelių knygų bendraautorė. Turi ilgametės praktinės patirties ir žinių vietinių bei introdukuotų augalų auginimo ir dauginimo klausimais. Tiria ir vertina erikinių šeimos augalų (ypač rododendrų) būklę, sezoninės raidos ypatumus, generatyvinį ir vegetatyvinį dauginimą, atlieka invazinių augalų tyrimus.

Doc. dr. Rita Mikaliūnaitė - agronomijos mokslų daktarė. Svarbiausios jos veiklos sritys: augalų patologija ir apsauga. Dėsto dekoratyviųjų augalų, augalų patologijos ir apsaugos bei kitus dalykus, susijusius su dekoratyviųjų augalų auginimu, priežiūra.

Sužinosite:

 • Kokias gėles, vaiskrūmius, vaismedžius ir daržoves autoriai rekomenduoja auginti
 • Kaip išvengti beskonės eklektikos kuriant sodo dizainą
 • Apie augalus tvenkiniams, baseinams, akmeninėms sienelėms, gyvatvorėms ir pavėsinėms
 • Kaip suplanuoti gėlyną, tradicinį darželį ir ką jame auginti
 • Apie gėlių derinimą pagal jų aukštį, spalvas, tekstūrą, formas: pagelbės gėlynų schemos
 • Kaip paruošti vietą nedideliam daržui ir kiek žemės skirti konkrečių gėrybių derliui
 • Kokioje dirvoje auginti prieskoninius augalus, kad jie būtų kvapesni
 • Apie retesnius, įdomesnius augalus, pavyzdžiui, abrikosus, aktinidijas, šilauoges ir pan.
 • Kada į lauką išnešti kambarinius augalus ir kaip juos prižiūrėti, jų kompozicijas lauke
 • Apie kovą su kenkėjais ekologinėmis priemonėmis
 • Gėlės, daržovės ir prieskoniniai augalai viename plote – ir šiuolaikiška, ir efektinga.

 

Sodas, daržas, gėlynas lengvai / Zigmantas Gudžinskas, Irena Burneckienė, Aurelija Malciūtė, Rita Mikaliūnaitė. Vilnius : Alma littera, 2013.

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...