Pasikeitus deklaravimo tvarkai, daugiau rūpesčių turės tik deklaracijų priėmėjai

laukasŽemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas šiais metais prasidės balandžio 23-iąją. Taigi savaite vėliau nei paprastai. Tačiau baigsis įprastu metu – birželio 15 d. Tuo pačiu keisis ir laukų ribų įbraižymo taisyklės.

Skirtingai nei ankstesniais metais, nebus galimybės iš anksto pasiruošti darbui su paraiškomis. Šiemet visiškai keičiasi blokų duomenų bazė, nes blokai smulkinami. „Tarkime, žemdirbys kasmet deklaruoja šimtą hektarų. Šiemet jam teks braižyti blokų žemėlapiuose jau ne kaip vieną, o kaip 5–6 laukus“, – aiškino Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro generalinio direktoriaus pavaduotoja Birutė Matuzevičiūtė.

Blokas – vientisas žemės plotas, kurį sudaro vienas arba keli pasėlių laukai, pasirinktas kaip pagrindinis jų deklaravimo vienetas. Bet, pasak B. Matuzevičiūtės, Europos Komisija nuolat kritikavo Lietuvą dėl pernelyg didelių blokų. Todėl nuspręsta juos smulkinti. Tam keičiama duomenų bazė.

Laukiama ir deklaravimo taisyklių pakeitimų. Planuojama, kad tiesioginėms išmokoms už daugiametes pievas ir ganyklas, kai tokia veikla vykdoma ilgiau nei 5 metus, gali tekti nurodyti ir sąlyginių gyvulių skaičių. Anot Pasvalio rajono savivaldybės žemės ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Aldonos Sabienės, numatyti tvarkos pakeitimai nusistovėjusios deklaravimo sistemos nesugriaus. Deklaravimo programa yra tik tobulinama. Dėl jos pakeitimų daugiau darbo turės ne žemdirbiai, o deklaracijas priimantys seniūnijų darbuotojai. Jų mokymai prasidės kovo 26-ąją.

Žemės ūkio skyriaus duomenimis, pernai mūsų rajone buvo deklaruota apie 84 tūkst. hektarų žemės ūkio naudmenų. Tai beveik dviem tūkstančiais daugiau nei užpernai. Anot A. Sabienės, tokia statistika anaiptol nepatvirtina naudmenų plotų padidėjimo mūsų rajone. Pasvaliečiui ūkininkui niekas nedraudžia dirbti žemę ir kituose rajonuose. O visas žemės ūkio naudmenas jis deklaruoja ten, kur registruotas jo ūkis.

Išmokoms gauti pernai rajono žemdirbiai pateikė 2862 deklaracijas arba 171 mažiau nei užpernai. Tai rodo, kad ūkiai mūsų rajone pastaraisiais metais stambėja.

Darbas, 2012 m. kovo 8 d., p. 6

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...