Naujos taisyklės išsklaidys abejones dėl deklaravimo

laukas1Pasėlių deklaravimui kasmet skiriama vis mažiau laiko. Šiemet jis prasidės balandžio 23 dieną. Taigi savaite vėliau nei pernai, o baigsis birželio viduryje. Dalis žemdirbių suabejojo ar teisinga kovo 21 d. paskelbta informacija apie tai, kad jei šiemet deklaruojamas plotas už pernykštį didesnis daugiau kaip 2 ha, tai iš ūkininkų bus reikalaujama žemės nuosavybės dokumentų.

Išeitų, kad pernai išsinuomavęs 10, 20 ha ar didesnį plotą žemdirbys galės deklaruoti tik turėdamas jo nuosavybės dokumentus.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro generalinio direktorius pavaduotoja Birutė Martuzevičiūtė kitą dieną tame pačiame tinklalapyje paaiškino, kad ši informacija nėra tiksli.

„Nuosavybės dokumentus arba žemės ūkio veiklą įrodančius dokumentus, pavyzdžiui, produkcijos realizavimo, asmuo privalės pateikti tuomet, jeigu bus dvigubas deklaravimas arba viršdeklaravimas. Tad juos reikės pateikti jau deklaravimo metu, jeigu kils problemų. O iš pat pradžių dokumentus pateikti turės tik visiškai naujai deklaruojantys asmenys“, – aiškino B. Martuzevičiūtė.

Jos manymu klaidingas specialisto komentaras apie tai, kad dokumentus privalės pateikti kiekvienas, kurio deklaruojamas plotas už pernykštį bus didesnis daugiau kaip dviem hektarais, greičiausiai „pasiskolintas“ iš taisyklių pirminio projekto, tačiau tokia nuostata tikrai negalioja. „Jeigu ūkininkas išsinuomojo 5, 10, 20 ha ar daugiau, jis be problemų galės juos deklaruoti“, – sakė B. Martuzevičiūtė.

Beje, ilgai taisytos naujosios 2012 metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo taisyklės jau yra pasirašytos Žemės ūkio ministro. Jos įsigalios, kai ministro įsakymą paskelbs „Valstybės žinios“. Tai turėtų įvykti artimiausiomis dienomis.

Darbas, 2012 m. kovo 29 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...