Geras naujienas reikia vertinti atsargiai

Pieno sektorių ištikus krizei, neatmetama, kad tiesioginės išmokos pieno gamintojams šiemet gali būti mokamos anksčiau. Žemės ūkio ministerijos Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis prieš savaitę tikino, kad ministerija yra techniškai pasirengusi mokėti išmokas. Jo teigimu, iki birželio 15-osios bus priimamos paraiškos, o išmokos turi būti pradėtos mokėti po liepos 10 dienos.

Prisiminus, kad dėl lėšų trūkumo išmokos pieno gamintojams už 2011-uosius metus buvo mokamos tik šiemet, sausio ir vasario mėnesiais, tokia naujiena atrodo mažai tikėtina. Anot rajono savivaldybės žemės ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Aldonos Sabienės, pieno gamintojams gera žinia būtų, jei Žemės ūkio ministerija sugebėtų pradėti mokėti išmokas įprastu laiku – lapkritį ar gruodį. Ministerijos atstovo kalbos pradėti šiemet šį procesą po birželio 15-osios, mažai tikėtinos. Tą dieną paprasčiausiai baigiasi žemės ūkio naudmenų deklaravimas, kuris vėluojantiems ūkininkams pratęsiamas vėliausiai iki liepos 10 dienos.

Tačiau tiesioginėms išmokoms svarbiausia ne šios sąsajos, o lėšos. Leidimą jas skirti turi patvirtinti Europos Komisija. Kada jis bus gautas, dar neaišku.

Lėšų tiesioginėms išmokoms šiais metais gali būti skiriama daugiausia iki 117 mln. litų.

Bet pieno gamintojai jau nuteikinėjami, kad išmokos šiemet gali būti sumažintos beveik trečdaliu – nuo buvusių 70 iki 50 litų už toną kvotinio pieno. Pagal teisės aktus, tiesioginės išmokos iš valstybės biudžeto turi būti nuosekliai mažinamos, o nuo 2013-ųjų jų nebebus galima mokėti.

Darbas, 2012 m. birželio 2 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...