Avansinės išmokos jau mokamos

Žemės ūkio ministerija šią savaitę pradėjo mokėti avansines išmokas ūkininkams už pasėlius. Pirmiausia jos pasieks pieno gamintojų sąskaitas. Avansines išmokas – po 200 litų už hektarą – planuojama išmokėti 35 tūkstančiams pareiškėjų.

Mūsų rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus duomenimis, prašymus dėl minėtų išmokų pateikė 709 pieno gamintojai, parduodantys šį produktą perdirbėjams. Iš jų maždaug 600 prašymų turėtų būti patenkinta. Kaip teigė Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Sabienė, avansinės išmokos už šiemet deklaruotus pasėlius ir ganyklas pieno gamintojams bus mokamos ne per savivaldybes, o centralizuotai. Tad rajono ūkininkai jas gaus ne visi vienu metu. Sąskaitoje pinigai gali atsirasti ir keliomis dienomis vėliau.

Atsiskaičius su pieno gamintojais, avansinės išmokos bus mokamos augalininkyste besiverčiantiems ūkininkams. Pirmiausia jas turėtų gauti ūkiai, dalyvaujantys investiciniuose projektuose, turintys ilgalaikių finansinių įsipareigojimų bei kitų finansinių sunkumų.

Mūsų rajono ūkininkai šiemet pateikė 21 prašymą dėl avansinių išmokų už pasėlius. Vienas prašymas gautas ir iš žemės ūkio bendrovės.

Tik pervedus pinigus šiems pareiškėjams avansinės išmokos bus pradėtos mokėti ir kitiems ūkininkams.

Žemės ūkio ministerijos Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis informavo, kad šiais metais bendra išmoka bus per 400 litų arba 30 litų didesnė nei praėjusiais metais.

Pernai šalies žemdirbiams už pasėlius sumokėta daugiau nei 1 milijardas litų Europos Sąjungos lėšų. Šiemet šiam tikslui bus skirta 1,2 mlrd. litų.

Likusi išmokų už pasėlius dalis turėtų būti mokama nuo gruodžio pradžios.

Beje, dar yra vilties, kad pieno gamybos ūkiams išmokos už parduotą kvotinį pieną (70 litų už toną) bus pradėtos mokėti sausio mėnesį. Į Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos išplėstiniame posėdyje, vykusiame spalio 5 dieną, priimtos rezoliucijos reikalavimą išmokėti išmokas už kvotinį pieną nedelsiant, atrodo, atsižvelgta nebuvo.

Darbas, 2012 m. spalio 20 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...