Šlapynių plotas bus nustatomas nemokamai

Pareiškėjams, norintiems teikti paraiškas ir prisiimti naujus įsipareigojimus nuo 2013 m. pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Šlapynių tvarkymas“, parengtas ir žemės ūkio ministro 2013 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. 3D–153 patvirtintas Slapynių nustatymo tvarkos aprašo pakeitimas. Vadovaujantis šiuo aprašu, pareiškėjas pats negali nusistatyti šlapynių ir tikslaus jų ploto, kurį įsipareigos tvarkyti 5 metus, jis turi kreiptis į vykdytoją. Šiemet šlapynių plotą nustatys Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Agrocheminių tyrimų laboratorija, kuri padarys tai nemokamai.

Šlapynė arba pelkyne – tai sausumos teritorija, kuri didžiąją metų dalį būna persunkta drėgme. Šlapynėse auga drėgmę mėgstantys augalai, gyvena įvairūs gyvūnai, taigi tvarkant šlapynes siekiama išsaugoti biologinę įvairovę. Įgyvendinant „Šlapynių tvarkymas“ veiklą sumažinami apleidžiamų šlapynių plotai bei šlapynių būklės kaita dėl intensyvios žemės ūkio veiklos. Paramos pagal veiklą „Šlapynių tvarkymas“ gali kreiptis ūkininkai, žemės ūkio bendrovės, kooperatinės bendrovės (kooperatyvai), saugomų teritorijų direkcijos ir miškų urėdijos, asociacijos ar kiti žemės ūkio veiklos subjektai.

Šlapynių plotą nustatančiam vykdytojui pareiškėjas elektroniniu paštu (Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..) arba registruotu laišku (Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Agrocheminių tyrimų laboratorija, Savanorių pr. 287, LT–50127 Kaunas) turi pateikti: 1) prašymą, kuriame prašo nustatyti tikslų šlapynės plotą ir nurodyti jos ribas; 2) žemės sklypo plano kopiją su įbraižytais (pagal apraše esančius kriterijus) spėjamų potencialių šlapynių plotais.

Vykdytojas, išanalizavęs dokumentus ir kartografinę medžiagą, nustatys šlapynes ir apskaičiuos jų plotą, įbraižys jį žemės sklypo šlapynės ribų nustatymo plane ir ne ilgiau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo datos, šiuos duomenis pateiks pareiškėjui ir VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui. Pastarasis, gavęs duomenis iš vykdytojo, paskelbs juos Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje.

Atkreipiame dėmesį, kad paraiškos pagal veiklą „Šlapynių tvarkymas“ bus renkamos žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo metu.

Detalesnės informacijos dėl šlapynių ploto nustatymo galite pasiteirauti tel. (8 37) 311 531 arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Žemės ūkio ministerijos informacija Užs. Nr. 210

Darbas, 2013 m. kovo 30 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...