Iki deklaravimo pabaigos – kiek daugiau kaip mėnuo

Balandžio 15-ąją prasidėjęs žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas tęsis iki birželio 15 dienos. Kaip ir ankstesniais metais, deklaracijas priima seniūnijose dirbantys žemės ūkio specialistai. Galima teikti paraiškas dėl paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus, dėl tiesioginių išmokų už mėsinius galvijus, mėsines avis, už baltąjį cukrų, papildomų nacionalinių išmokų už ėriavedes ir paramos už plotus pagal Kaimo plėtros programos priemones.

Pagrindinė šiemetė pasėlių deklaravimo naujovė – žemdirbiai, deklaruojantys pasėlius valstybinėje žemėje, visais atvejais privalo pateikti tos žemės naudojimo ar valdymo teisės patvirtinimo dokumentą.

Kaip ir pernai, didelis dėmesys skiriamas geros agrarinės aplinkosauginės būklės reikalavimų laikymuisi. 1 ha pievų ir ganyklų, už kurį prašoma tiesioginių išmokų, tenkantis ūkinių gyvūnų skaičius turi sudaryti 0,2 sutartinio gyvulio. Šie reikalavimai šiemet nebetaikomi pareiškėjams, kurių deklaruojamų pievų ir ganyklų plotai 2013 m. sudaro 20 proc. visų tiesioginėms išmokoms deklaruotų ir tinkamų paramai naudmenų, taip pat KPP 2007–2013 m. priemonėms, pagal kurias pareiškėjai turi prisiėmę ilgalaikių įsipareigojimų. Tačiau šie reikalavimai aktualūs naujiems KPP pareiškėjams ir naujiems plotams, deklaruojamiems nuo 2012 metų.

Išmokos bus mokamos už ūkio valdoje nuo 2013 m. birželio 1 iki rugpjūčio 1 d. išlaikytas ir ūkinių gyvūnų registre įregistruotas suženklintas mėsines avis bei ne jaunesnius negu 12 mėn. (rugpjūčio ld . duomenimis) mėsinius galvijus. Už ėriavedes išmokas sodietis gaus, jei jų turės ne mažiau kaip dvylika ir ūkyje jos bus išlaikytos ne mažiau kaip 100 dienų iki einamųjų metų birželio 1 d.

Pavėluotai pateiktos paraiškos bus priimamos iki liepos 10 d., už kiekvieną pradelstą darbo dieną galutinę paramos sumą mažinant 1 proc. Pasibaigus ir pavėluotai teikiamų paraiškų priėmimo terminui, jos bus priimamos tik tais atvejais, kai vėlavimas nepriklauso nuo pareiškėjo valios (pvz., pareiškėjo sunki liga, mirtis, stichinė nelaimė, padariusi valdai stiprų poveikį ir pan.).

Žemdirbiai, kurie naudojasi elektronine bankininkyste, kaip ir pernai, paraiškas gali pateikti savarankiškai, jungdamiesi prie Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) administruojamos Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.

Darbas, 2013 m. gegužės 9 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...