Žemdirbiškos technikos paradas įtikino: šiandienis kaimas – modernus

Krinčino krašto ūkininkų Rimanto ir Petro Subačių laukus dirbantis traktorius „Challenger“, talačkoniečių Petro ir Švitrigailos Šimoliūnų ūkio pasididžiavimas – traktorius „Case Quadtrac“, Pumpėnų krašte ūkininkaujančio Remigijaus Impolio naujas pirkinys – kombainas „New Holland“, švobiškiečio Algio Špiklio laukų laivas „John Deere“... Tai tik kelios iš beveik trisdešimties moderniu žemes ūkio mašinų, važiavusių Pasvalio miesto gatvėmis Valstybės dienai skirtame žemdirbiškos technikos parade. Trispalvėmis vėliavėlėmis papuošta kolona atrodė iš tiesų įspūdingai ir tapo gražiu prasmingos šventės reginiu.

Skaityti daugiau...

Mūsų krašto artojai – tarp geriausiųjų

Birželio 28 dieną Kėdainių rajone, Bokštų kaime įvyko 16-osios respublikinės artojų varžybos. Jose jėgas išbandė 21 arimo meistras. Renginio tikslas – ne tik pademonstruoti artojų meistriškumą, bet kartu gerinti žemės įdirbimo kokybę, lavinti arimo įgūdžius.

Skaityti daugiau...

Ūkininkų laukai stebino javų ir rapsų veislių įvairove

Gineikiuose ūkininkaujančių Aurimo ir Povilo Garlauskų ūkyje ne tik verslui, bet ir bandymams auginama po devynias žieminių kviečių ir žieminių rapsų veisles. UAB „Dotnuvos projektai“, kurių pasiūlytas javų ir rapsų veisles Gineikių kaimo ūkininkai praėjusį rudenį sėjo savo laukuose, bei tarptautinė agrochemijos ir sėklų kompanija „Syngenta“, kurios sukurtos augalų apsaugos technologijos naudojamos šiame ūkyje, čia surengė Lauko dieną. AB „Linas Agro“ specialistai pristatė pasėliuose panaudotas mikroelementines trąšas.

Skaityti daugiau...

Mūsų krašte žemė nesuarta neliks

CRW 6437 RJ.sizedArtojų noras gražiai bei taisyklingai arti yra toks senas kaip ir pats arimas. Juk nuo žemės paruošimo priklauso derliaus gausa. Todėl į Pasvalio rajono artojų varžybas, vykusias trečiadienį rytą laukuose prie Narteikių kaimo, rinkosi ne tik dalyviai, bet ir žemdirbio profesijai neabejingi svečiai. Prieš varžybas artojus sveikino ir sėkmės linkėjo rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Jonas Kazėnas, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Joniškėlio bandymų stoties direktorė, vyriausioji mokslo darbuotoja, biomedicinos ir agrarinių mokslų daktarė Stanislava Maikštėnienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Pasvalio rajono biuro vadovė Eglė Baltrūnienė, rajono tarybos narys Alfonsas Pulokas.

Skaityti daugiau...

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...