Į geriausius Lietuvos artojus jau taikosi ir joniškėliečiai

15-osios respublikinės artojų varžybos praėjusį penktadienį surengtos Mantviliškėse, Kėdainių rajone. Dalyvavo 29 artojai iš 22 rajonų. Tarp jų ir trys arimo meistrai iš Joniškėlio krašto: bandymų stoties darbuotojas Vilius Tinteris, Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos trečiakursis Jonas Guobužas ir Aleksandro Stulginskio universitete studijuojantis Vilius Janeliūnas, šį kartą deleguotas į respublikines varžybas kaip Kauno rajono artojas.

Varžybininkų traktoriai burzgė 70 metrų ilgio ir nuo 18,4 iki 34,4 pločio, nelygu kokiais plūgais arė, laukeliuose. Jie ardami varžėsi keturių tipų plūgais: tradiciniais gamykliniais, sportiniais, apverčiamaisiais gamykliniais ir sportiniais. Tiek buvo ir varžybų grupių. Tradicinių gamyklinių ir sportinių plūgų grupėje ariama tik 2 ir 3 korpusų plūgais, kitose grupėse – 4 ir 5 korpusų.

Pasak vieno iš 5 vyr. teisėjų, Lietuvos artojų asociacijos prezidento Alfonso Malinausko, džiugu, kad Lietuvoje gerėja arimo kokybė, gražėja laukai. Pernai rudenį po visą Lietuvą važinėjusi komisija gėrėjosi gražiai, pagal taisykles ariamais laukais ir artojų pastangomis. Buvo pabrėžta, kad varžybose išdrįsta dalyvauti vis daugiau žemdirbių, kaip ir savo laukuose ariančių kelių korpusų plūgais. Su jais dirbti gerokai sudėtingiau, be to, ir geresnių rezultatų pasiekti sunkiau negu ariant dviejų korpusų plūgu, tačiau kelių korpusų apverčiamieji plūgai tarp mūsų žemdirbių itin populiarūs, nes taip dirbti gerokai ekonomiškiau. Su tokiais plūgais arti gerai sekėsi ir joniškėliečiams. Apverčiamųjų gamyklinių plūgų grupėje pirmas buvo LAMMC Joniškėlio bandymų stoties darbuotojas Vilius Tinteris. Trečiąją vietą užėmė Jonas Guobužas. Apverčiamųjų sportinių plūgų grupėje vėl stipriausias buvo daugkartinis Lietuvos artojų čempionas kretingiškis Kazys Genčius, labai nedaug aplenkęs Vilių Janeliūną, likusį 2-oje vietoje. Aukso spalvos taurėmis bei ąžuolų lapų vainikais apgaubti tik tie artojai, kurie daugiausia balų surinko bendrosiose – tradicinių ir apverčiamųjų plūgų grupėse. Susumavus galutinius varžybų rezultatus, pirmoje vietoje liko minėtas Kazys Genčius, antroje – kaimynas iš Linkuvos Andrius Plerpa, trečioje – Vilius Janeliūnas. K. Genčius ir A. Plerpa iškovojo teisę atstovauti Lietuvai pasaulinėse artojų varžybose Kroatijoje, o joniškėlietis Aleksandro Stulginskio universiteto agronomijos trečiakursis Vilius Janeliūnas taip pat pakviestas vykti į pasaulio čempionatą kaip atsarginis komandos narys. Šiuo sūnaus pasiekimu džiaugiasi ir Viliaus mama – Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Janina Janeliūnienė. Ji šiltais žodžiais įvertino ir bendradarbio, profesijos mokytojo Jono Žyvatkausko ilgametes pastangas mokant jaunuolius arimo technikos ir paslapčių. Nors naujomis technologijomis arimą bandoma pakeisti, tačiau nuo tradicinės žemdirbystės vis vien nenutolsime, nes tai yra naujojo derliaus pagrindas, mano joniškėliečiai.

Darbas, 2012 m. liepos 26 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...