Raubonių šventė: nuo kolekcijos pristatymo iki baikerių parado

Kuo Raubonyse vykusi Vasaros šventė išsiskyrė iš kitų? Juk visur apdovanojami gražiai tvarkomų sodybų šeimininkai, koncertuoja saviveiklininkai ir kiti atlikėjai, visur organizuojamos sporto varžybos ir įvairūs atrakcionai.

O Raubonių vaiko dienos centro lankytojai su savo vadove Kristina Kondrotiene ant raudono kilimo pristatė šukuosenų bei drabužių kolekciją „Antrasis daiktų gyvenimas“.

– Tai naujas mūsų šventės akcentas, – pripažino Raubonių kultūros namų vadovė ir bendruomenės pirmininkė Gražina Paškevičienė.

Išradingi kostiumai iš... šiukšlių

Rugsėjo mėnesį jau bus metai, kai Raubonyse pradėjo veikti Vaiko dienos centras. Jį lanko apie dvidešimt vaikų. Per vasaros atostogas šis centras dirba nuo ryto devintos valandos iki vakaro šeštos.

– Rytą iš Puškonių atvažiuoja kolegė Justina, – paaiškina Kristina Kondrotiene, kad vasarą dirba dviese. – Jau anksčiau po truputį pradėjom galvoti ir kurti drabužių kolekciją. Tiesa, pirmiausia buvo šukuosenos, kurias reikėjo kažkaip įspūdingiau parodyti.

Įvairūs maišeliai, žurnalai ir laikraščiai, saldainių popierėliai, net kiaušinių padėkliukai, ledų pagaliukai, limonado buteliai ir kamštukai...

– Taigi raginam vaikus šiukšles tempti ne į sąvartyną, o pas mus. Prieš kolekcijos pristatymą teatrališkai vaidinantys seneliai kalbėjo, kad vaikai mėgsta prišiukšlinti. Bet čia jie šiukšles surenka ir sukuria įdomių darbų. Beje, tėvai klausė, ar pas mus dar ne sąvartynas, – šypteli Kristina Kondrotienė.

Ji pripažino, kad norėjo su vaikais kažką padaryti, o pinigų medžiagoms įsigyti neturėjo.

– Tačiau nusipirkti reikia tik pinigų, o su šiukšlėmis jau tenka fantazuoti. Be to, kolekcija sukurta iš daug smulkių detalių. Tad prireikė ir ne mažiau kantrybės, – neslepia Raubonių vaiko dienos centro vadovė.

Kai kurias sukneles pasiskolino iš Panevėžio, kai kurių savo sukurtų šį kartą neparodė, nes pabūgo vis grasinančio lietaus, o kai kurie mažieji modeliukai buvo išvykę.

Vaikams kolekcijos pristatymas tapo savotišku išbandymu – jau nuo ryto pradėtos sukti šukuosenos, matuoti drabužiai, nors pasirodymas buvo numatytas gerokai po pietų.

– Mūsų jaunieji modeliai pavargo, jiems atsibodo, bet patiestas raudonas kilimas, fotografų blykstės, žiūrovų plojimai ir įspūdžiai, pagaliau – paruoštas vaišių stalas vėl pakėlė nuotaiką, – pastebėjo vadovė. – Kadangi ne viską parodėm, kolekciją tobulinsim ir dar pristatysim vėliau.

Vis dėlto vaikai jau nori kažko kito. Jiems greitai atsibosta ta pati veikla.

– Ketinam organizuoti „bemiegę naktį“ su palapinėm. Dabar atostogos ir vaikai labiau atsipalaidavę, nuotaika daug geresnė ir laisvesnė, negu per mokslo metus, – sako Kristina Kondrotienė.

Skatina vis kitus sodybų šeimininkus

Buvo apdovanoti gražiai tvarkomų Raubonių sodybų šeimininkai.

– Ši tradicija mūsų kaime tęsiasi nuo 2003 metų. Tačiau antri metai stengiamės įvertinti vis naujų šeimininkų pastangas. Tad tų pačių gražiausiai tvarkomų sodybų šiandien neapdovanojame, – paaiškino bendruomenės pirmininkė Gražina Paškevičienė.

Ji pastebėjo, jog Raubonyse vis daugiau sodybų labai gražiai ir išradingai prižiūrimų.

– Tik ne visi nori dalyvauti konkurse, ne visi sutinka įsileisti komisijos narius, kurie aiškina nustatytus reikalavimus. Sodybų šeimininkai prisipažįsta, kad jie tvarkosi pirmiausia dėl savęs, kaip patiems atrodo gražu, o ne stengiasi įtikti komisijai ir konkurso nuostatams, – sako Gražina Paškevičienė.

Šiemet rajone gražiausių sodybų konkurse atstovaus rauboniečiai Danguolė ir Jonas Ranoniai bei Raubonių kaimo Draugystės gatvės keturbutis, pažymėtas devintuoju numeriu.

– Daugiabučiui, kur ne vienas šeimininkas, apskritai sudėtinga susitarti dėl aplinkos tvarkymo. O šis mūsų kaimo pradžioje stovintis keturbutis pavyzdingai prižiūrimas, – pastebi bendruomenės pirmininkė.

Raubonių šventėje apdovanoti išradingai tvarkomų sodybų šeimininkai – Jūratė Svirplienė, Sonata ir Darius Simsonai, Rasuolė ir Vaidas Mudurai, Rima ir Saulius Šimbeliai, Emilija ir Bronislovas Jasilioniai, Irena ir Juozas Putinai, Valė ir Romualdas Skvireckai bei Augusto Juzėno šeima.

Gražiųjų sodybų nuotraukas buvo galima apžiūrėti kultūros namuose ir patiems bandyti įvertinti.

Kas stipriausias, kas taikliausias...

Šventės skverelį nuotaikingai ir spalvingai papuošė vaikų tapyba ant medžių. Nors buvo apdovanoti visi Raubonių vaiko dienos centro autoriai, tačiau šiuos tapybos darbus vertino ir šventės dalyviai.

Už tapybą ant medžių žiūrovai pirmą vietą skyrė Inėjui Svirpliui ir Rokui Kazuliui, antrą – Gabrielei Jasilionytei, trečią – Kornelijui Kondrotui, ketvirtą – Rugilei Kazėnaitei.

Diliauskų kultūros namų saviveiklininkai parodė nuotaikingą šou programą.

Po to vyko įvairūs atrakcionai, pramoginės rungtys bei šaudymo varžybos.

Šaudymo varžybose pirmą vietą užėmė Kamilė Šivickaitė, antrą – Marius Gaidelionis, trečią – Vaidas Balčiūnas.

Šiemet pirmą kartą svarmenų kilnojimo varžybose dalyvavo moterys. Nugalėtoja tapo Sigita Gatautienė, antra liko Dalė Simutienė, trečia – Irena Naumenkienė.

Svarmenų kilnojimo varžybose stipriausi vyrai: Andrius Naumenko, Remigijus Ginaitis, Rokas Ranonis, Gedas Jasėnas ir Andrius Gataitis.

Su Raubonių bendruomenės vėliava šventės paradą surengė Pasvalio ir Biržų baikeriai.

Koncertavo Vaškų ir Pasvalio roko grupė „Allsound“, vaškiečių Jovitos ir Gabijos duetas, dainų autorius ir atlikėjas Algimantas Butnorius iš Šiaulių.

Šventės vedėjas – Raubonių bendruomenės narys Žygintas Simsonas, tik išvakarėse gavęs brandos atestatą. Taigi dabar – jau buvęs Pasvalio gimnazistas.

Rauboniečius pasveikinęs Saločių seniūnas Algimantas Mašalas įteikė sportinio inventoriaus.

Buvo galima ir pasivaišinti. O Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka nepraleido progos pristatyti naujos interneto svetainės pasvaliodirva.lt

– Ši svetainė skirta visiems neabejingiems žemės ūkiui. Čia perskaitysite „Darbo“ laikraščio straipsnius žemės ūkio temomis, rasite susistemintą aktualiausią informaciją, Pasvalio krašto žemdirbių, bitininkų katalogą, naudingų nuorodų. Galėsite nemokamai reklamuoti savo produkciją, taip pat bendrauti, – į naująją interneto svetainę kvietė Raubonių bibliotekininkė Liolita Baranauskienė.

Šventė baigėsi diskoteka, kaip teigė Gražina Paškevičienė, be rimtų incidentų, nors smulkesnių konfliktų išvengti nepavyko...

Darbas, 2012 m. liepos 19 d., p. 4

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...