Mūsų krašte žemė nesuarta neliks

CRW 6437 RJ.sizedArtojų noras gražiai bei taisyklingai arti yra toks senas kaip ir pats arimas. Juk nuo žemės paruošimo priklauso derliaus gausa. Todėl į Pasvalio rajono artojų varžybas, vykusias trečiadienį rytą laukuose prie Narteikių kaimo, rinkosi ne tik dalyviai, bet ir žemdirbio profesijai neabejingi svečiai. Prieš varžybas artojus sveikino ir sėkmės linkėjo rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Jonas Kazėnas, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Joniškėlio bandymų stoties direktorė, vyriausioji mokslo darbuotoja, biomedicinos ir agrarinių mokslų daktarė Stanislava Maikštėnienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Pasvalio rajono biuro vadovė Eglė Baltrūnienė, rajono tarybos narys Alfonsas Pulokas.

Kasmet organizuojamose jau ketvirtosiose artojų varžybose dalyvių nebuvo itin daug – tik šeši. Bet, pasak vienos iš renginio organizatorių – Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos praktinio mokymo vadovės Janinos Janeliūnienės, pagal tai nereikia spręsti, kad tik tiek mūsų rajono žemdirbių moka taisyklingai arti. „Norinčiųjų dalyvauti buvo gerokai daugiau. Bet turėjome dalyvių skaičių apriboti. Nutarėme, kad dalyvaus keturi ūkininkai ir trys mūsų mokyklos moksleiviai. Kadangi vienas ūkininkas dėl techninių problemų nebegalėjo varžybų dieną arti, dalyvių šiek tiek sumažėjo. Artojų skaičių turėjome riboti ir dėl varžyboms skirto lauko. Jį išmatavus ir suskirsčius laukeliais, paaiškėjo, kad kiekvienam varžybų dalyviui teks maždaug po vieną hektarą“, – kalbėjo J. Janeliūnienė.

Burtų keliu laukelius išsidalinusių, ir traktorius į juos išvairavusių ūkininkų Sauliaus Baltaragio, Algirdo Rapkevičiaus, Viliaus Tinterio bei Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos trečiakursių Eligijaus Kanišausko, Jono Guobužio ir pirmakursio Tomo Briedžio meistriškumą vertino teisėjų komisija, vadovaujama Lietuvos Agrarinių ir miškų mokslų centro Joniškėlio bandymų stoties vyresniojo mokslo darbuotojo, biomedicinos mokslų daktaro Antano Satkaus. Jos nariai – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Pakruojo biuro augalininkystės konsultantas Renaldas Misiūnas ir jo kolega iš Radviliškio biuro Eugenijus Lukoševičius bei Joniškėlio bandymų stoties vyresnysis mokslo darbuotojas, agrarinių mokslų daktaras Aleksandras Velykis, anot J. Janeliūnienės, tikrai išmano savo darbą. BE to, nebuvo jokių abejonių ir dėl neobjektyvumo vertinant artojų meistriškumą. „Varžybų komisijoje“ – nė vieno mūsų mokyklos dėstytojo. Todėl jaunieji artojai jokių pretenzijų dėl neobjektyvaus vertinimo neturėjo. Niekas jų neskriaudė, niekas ir nepalaikė“, – tikino ponia Janina.

Teisėjams vertintojams talkino 6  lauko teisėjų komanda. Visi jie – Joniškėlio bandymų stoties darbuotojai. Pasak A. Satkaus, jų darbas tikrai buvo atsakingas ir sunkus. Juk arimo kokybė vertinama pagal 15 įvairių kriterijų: pirmosios ir baigiamosios vagos tiesumą, gylį ir kt. Visus parametrus reikėjo matuoti, registruoti ir, arimui pasibaigus, pateikti juos varžybų vertintojų komisijai.

Artojus ir triūsiančius lauko teisėjus po ariamus laukelius sekiojo...pulkas gandrų, negalėjusių atsidžiaugti netikėta proga šviežiai suartoje dirvoje iki soties prisirankioti sliekų ir vikšrų.

Po poros valandų dauguma laukelių buvo suarti. Per tą laiką dirbančius artojus, šiek tiek pavėlavęs, pasveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos Pasvalio skyriaus pirmininkas Vilhelminas Janušonis, varžybas stebėjo ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Biržų biuro augalininkystės konsultantė Renata Giedrikienė.

Teisėjams vertintojams baigus skaičiuoti varžybų dalyvių rezultatus, paaiškėjo, kad trečiąją prizinę vietą užėmė Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos pirmakursis Tomas Briedis. Antras liko ūkininkas iš Nereikonių Algirdas Rapkevičius, o nugalėtoju,kaip ir pernai, tapo ūkininkas Vilius Tinteris.

Visiems varžybų dalyviams organizatoriai – Lietuvos žemės ūkio rūmų Pasvalio skyriaus pirmininkas Juozas Steponas, J. Janeliūnienė, E. Baltrūnienė – įteikė atminimo medalius, padėkos raštus, taip pat rėmėjų įsteigtus prizus. Renginį šiemet rėmė Medicinos banko Pasvalio skyrius, UAB „Dotnuvos projektai“ Pasvalio filialas, Žadeikonių žemės ūkio bendrovė bei rajono ūkininkai Rasa Židonytė, Egidijus Palaima, Vilius Janeliūnas.

Vertindama varžybų rezultatus, J. Janeliūnienė tikino, jog renginys pranoko lūkesčius. „Pamatėme, kad susitelkę į krūvą, galime daug nuveikti. Todėl tikiu, kad didesnes rajono artojų varžybas pavyks suorganizuoti rudenį. ir dalyvių jose tikrai bus daugiau“, – žadėjo J. Janeliūnienė.

Beje, Lietuvos artojų varžybosem vyksiančiose birželio 28 d. Kėdainių rajone, mūsų rajono garbę gins V. Tinteris, o moksleiviams atstovaus J. Guobužas

Darbas, 2013 m. birželio 15 d., p. 1–2

Dar apie arimo varžybas skaitykite www.joniskelis.lt svetainėje.

Komentarai  

0 #1
Tomas 2015 balandžio 13
Išnuomoju 4,46 ha. (ž.ū. paskirtis, be pastatų, gražios apylinkės, dirbama žemė).

Adresas: Senkonių k., Joniškėlio apylinkių sen., Pasvalio raj.

Plotas 4,46 Ha.
Kaina 150 Eur už hektarą metams.
Viso 669 Eurai metams.

Ilgalaikė žemės nuomos sutartis.
Žemė buvo dirbama, yra suarta.

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...