Žemdirbiškos technikos paradas įtikino: šiandienis kaimas – modernus

Krinčino krašto ūkininkų Rimanto ir Petro Subačių laukus dirbantis traktorius „Challenger“, talačkoniečių Petro ir Švitrigailos Šimoliūnų ūkio pasididžiavimas – traktorius „Case Quadtrac“, Pumpėnų krašte ūkininkaujančio Remigijaus Impolio naujas pirkinys – kombainas „New Holland“, švobiškiečio Algio Špiklio laukų laivas „John Deere“... Tai tik kelios iš beveik trisdešimties moderniu žemes ūkio mašinų, važiavusių Pasvalio miesto gatvėmis Valstybės dienai skirtame žemdirbiškos technikos parade. Trispalvėmis vėliavėlėmis papuošta kolona atrodė iš tiesų įspūdingai ir tapo gražiu prasmingos šventės reginiu.

O kai žemės ūkio mašinos išsirikiavo Smegduobių parko prieigose, jas lipte aplipo žiūrovai. Tarsi tankas karo muziejuje vaikus viliojo galingas traktorius guminiais vikšrais „Challenger“. Šio amerikietiško traktoriaus pavadinimas turbūt ne veltui primena kosminio laivo vardą. Toks traktorius savo daugiasluoksniais vikšrais gali važiuoti ir asfaltu, nepažeisdamas dangos. O žemdirbiai juo dirba nuo ankstaus pavasario, kai ratiniu traktoriumi į pažliugusį lauką dar sunku įvažiuoti.

Pasvaliečiai ir jų šventės svečiai galėjo susipažinti su pačia įvairiausia žemdirbiška technika.

Rikiuotėje stovėjo „Case IH“ serijos naujos kartos mašinos: traktoriai „Puma“ (Algirdo Kripaičio ūkis), „Magnum“ (Algio Ubavičiaus ūkis), kombainas „Case IH“ (Jono Rimkūno ūkis), galingiausias „Class“ kompanijos asortimento kombainas „Lexion“ (Remigijaus Janušio ūkis), jau minėtas kombainas „New Holland“ ir tos pačios firmos traktorius (UAB „Lytagra“), du „John Deere“ traktoriai (iš Sauliaus Čiabo ir Prano Vyčo ūkių), traktoriai „Steyr“ (Vyginto ir Edmonto Ilgučių ūkis), „Valtra“ (Regimanto Krikščiūno ūkis). Šiaudų granulių gamybos cechą turintis ūkininkas Rytis Rutkauskas mielai pasakojo apie prie traktoriaus sumontuoto modernaus krautuvo galimybes. Čia pat buvo galima išvysti savaeigį purkštuvą “Agrifac Condor“ (Petro ir Švitrigailos Šimoliūnų ūkis), teleskopinį krautuvą „Manitou“ (Sauliaus ir Gintaro Vaičeliūnų ūkis), čekų gamybos traktorių „Zetor Forterra“ su buldozerio skydu, o taip pat visiems puikiai pažįstamus traktorius „Kirov“, „Belorus“ ir kitokių žemės ūkio mašinų. Be jau minėtų ūkių šeimininkų, savo techniką pristatė Donatas Matuzevičius, Vidmantas Janeliūnas, Juozas Balčėtis bei kai kurie kiti ūkininkai.

Į neįprastą paradą techniką atvairavę ūkininkai smagiai atsakinėjo į smalsių žiūrovų klausimus. Ne tik vaikai, bet ir solidūs vyrai lipo pasižvalgyti į modernių žemės ūkio mašinų kabinas. Traktoriaus „Puma“ kabiną vienas ūkininkas pavadino „Tyliu ir jaukiu darbo kabinetu“. Puikaus dizaino šiuolaikiškuose traktoriuose ir kombainuose yra įrengta oro kondicionavimo sistema, patogios reguliuojamos sėdynės. Kabinos amortizacija užtikrina stabilumą dirbant nelygias dirvas, o didžiuliai langai sukuria puikų panoraminį matomumą. Dirbdamas laukus gali grožėtis gamtos vaizdais, nes žemdirbišką techniką valdo pačios moderniausios technologijos, pasitelkiami net palydovai.

„Tiesiog neįtikėtina, kad šitiek daug naujų įvairiausios paskirties žemės ūkio mašinų yra nedideliame mūsų rajone. Nors jau nebestebina laukuose dirbantis neįprastos išvaizdos traktorius ar kombainas, bet kai tiek daug jų suvažiavo į vieną vietą – įspūdis nenusakomas“,– panašius žodžius teko girdėti ne iš vieno pasvaliečio lūpų.

Tarp žiūrovų sutiktas Namišių kaimo ūkininkas Antanas Griauzdė sakė, kad nors žemdirbiškos technikos parade prie traktoriaus vairo yra ir jo sūnus, tačiau su baltu pavydu jis žiūrįs į pačią moderniausią techniką. „Tobulėti visada yra kur, o kai kurias šio parado mašinas iki šiol buvau matęs tik kataloguose. Dabar turėsiu progą ir pačiupinėti“, – šypsojosi ūkininkas.

Žemės ūkio technikos parado iniciatorius – Lietuvos ūkininkų sąjungos Pasvalio skyriaus pirmininkas Vilhelminas Janušonis minėjo, jog čia yra tik maža dalelė mūsų rajono ūkininkų valdomo žemdirbiškos technikos parko:

„Su žemdirbyste nesusiję žmonės mažai žino, kaip tvarkosi šių laikų ūkininkai, kokia technika dirba jų laukuose. Sumanę šį paradą, visuomenei, o ypač jaunimui, norėjom pasakyti, kad šiandienis kaimas yra modernus, kad ūkininkaujant irgi būtinos žinios bei aukšta kvalifikacija, kad kaimo nereikia bijoti, nes darbas jame gali būti patrauklus ir įdomus“.

Surikiavęs žemdirbiškos technikos parado dalyvius, Vilhelminas Janušonis nuskubėjo į Smegduobių parko sceną. Jis – šventės dieną koncertavusio Pasvalio bažnyčios jaunimo choro dalyvis, be to, Pasvalio kultūros centro režisierei Astai Liukpetrienei padėjo vesti Valstybės dienos minėjimo renginį. Naujajam Pasvalio bažnyčios chorui dirigavo garbus svečias – choro „Ave Vita“ vadovas Kastytis Barisas. Šventės dalyviams koncertavo ir Pasvalio krašto meno saviveiklos kolektyvai.

LŪS Pasvalio skyriaus tarybos vardu Vilhelminas Janušonis širdingai dėkoja visiems žemdirbiškos technikos parado dalyviams, eismo saugumu pasirūpinusiems policijos pareigūnams, Pasvalio kultūros centro darbuotojams, šventę gražiai pratęsusiems meno saviveiklos kolektyvams.

Darbas, 2013 m. liepos 11 d., p. 1–2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...