Per gruodį vidutinė pieno supirkimo kaina sumažėjo 3,1 proc.

Gruodžio mėnesį vidutinė natūralaus (4,35 proc. riebumo ir 3,35 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 221,2 Eur už 1 toną.

Skaityti daugiau...

 

Darbas, 2016 m. sausio 19 d., p. 3

Ūkininkus liūdina kritusios derliaus supirkimo kainos

Beveik visą liepą vyravę karšti ir sausi orai šiemet greičiau subrandino žieminius javus bei rapsus. Kadangi kaitra tęsėsi ir šio mėnesio pradžioje, dauguma mūsų rajono žemdirbių minėtų kultūrų derlių sudorojo jau praėjusią savaitę. Bet sakyti, kad darbymetis prasidėjo, tikriausiai būtų pernelyg drąsu – juk didesnė dalis žiemkenčių pasėlių neištvėrė praėjusios žiemos išbandymų. Tad prasidėjusią javapjūtę geriausiai būtų vadinti savotišku „apšilimu“.

Skaityti daugiau...

Pienas pinga, bet ne vartotojams

Dar prieš porą metų pieno gamintojus į neviltį varė žemos supirkimo kainos, kai už kilogramą šios žaliavos pieno perdirbimo įmonės mokėdavo mažiau nei litą. Stambūs pienininkyste užsiimantys ūkiai dar galėdavo pasiderėti su pieno perdirbėjais dėl kainos. Tuo tarpu po kelias ar keliolika melžiamų karvių turėję ūkininkai, daug nesvarstę, atsisakė nuostolingos pieno gamybos veiklos.

Skaityti daugiau...

Grūdų augintojai valo sandėlius

Pastarosiomis dienomis šoktelėjus supirkimo kainoms, rajono grūdų augintojai baigia parduoti 2013-ųjų metų derliaus likučius. Sąlygas saugoti grūdus turėję žemdirbiai „geresnių laikų“ nebelaukia. Kaip teigė vienos iš didžiausių šalyje grūdų supirkėjų – bendrovės „Amilina“ – Pasvalio punkto vedėjas Vigytas Gertas, šių metų pradžioje tona „Ekstra“ klasės maistinių kviečių kainavo apie 620 litų.

Skaityti daugiau...

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...