Sklypų vertė bus žemėlapiuose

Siekiant supaprastinti sodų masyvuose esančių įsiterpusių valstybės žemės sklypų pardavimą, siūloma juos pardavinėti už vidutinę rinkos kainą. Jų vertė bus apskaičiuojama pagal žemės verčių žemėlapius. Tikimasi, kad tai paspartins žemės pardavimo procedūras, nes nebereikės kreiptis į turto vertintojus.

Žemės ūkio ministerijos Žemės išteklių politikos departamento vedėjo pavaduotoja Jurgita Milieškaitė tikina, kad taip siekiama suvienodinti žemės sklypų vertės nustatymo tvarką. „Yra suvienodinama įsiterpusių sklypų pardavimo kainos nustatymo tvarka, nes dar praėjusių metų kovo mėnesį Vyriausybės nutarimu buvo numatyta, kad nuo šių metų pradžios tokie sodų sklypai bus parduodami už vidutinę rinkos kainą. Iki šiol jie buvo parduodami už nominalią kainą. Bet dabar, nuo sausio 1 dienos pereinama prie vidutinės rinkos vertės“, – teigė J. Milieškaitė.

Anot jos, kai kurie įsiterpę sklypai dabar parduodami už rinkos vertę, kuri nustatoma individualiu turto vertinimu. Todėl siūloma suvienodinti tvarką ir visus įsiterpusius sklypus pardavinėti pagal verčių žemėlapius. „Mes galvojame, kad tai supaprastina pačią pardavimo procedūrą. Individualus turto vertinimas ją šiek tiek pailgina, nes reikia kreiptis į turto vertintojus. O čia patys skyrių darbuotojai, atsakingi už pardavimą, galės tiesiog apskaičiuoti rinkos vertę“, – aiškino Žemės ūkio ministerijos, kuri parengė Vyriausybės nutarimo projektą, atstovė.

Beje, žemės verčių zonų žemėlapius rengia Registrų centras. Jo duomenimis, praėjusiais metais parduotų žemės sklypų skaičius, lyginant su 2012-aisiais, išaugo maždaug ketvirtadaliu iki 70200. Vien tik per gruodį buvo parduota beveik 10 tūkst. žemės sklypų. Taigi sandorių buvo sudaryta daugiau nei paskutiniais metais prieš ekonominę krizę.

Tačiau mūsų rajone esančiose kolektyvinių sodų bendrijose užsilikusių valstybinės žemės sklypų pirkimo aktyvumo nepastebėta. Kaip teigė Nacionalinės žemės tarnybos Pasvalio skyriaus vedėja Genutė Pakštaitienė, paklausą turėjo tik žemės ūkio paskirties žemė, kurią, nelaukdami kainos padidėjimo, iš smulkių savininkų („trihektarininkų“) skubėjo pirkti stambūs ūkininkai. „Abejoju, ar minėtas nutarimas pardavinėti soduose įsiterpusius valstybės žemės sklypus pagal verčių žemėlapius bus itin aktualus pasvaliečiams. Mūsų rajone esančiose sodų bendrijose tokių žemės sklypų beveik nelikę. Tuščių plotų yra nebent karstinėse zonose. Aišku, joks sodininkas nepageidaus įsigyti dar kelis arus žemės prie pat smegduobės. O jei kur nors yra įsiterpęs tarp sodų plotelis valstybei priklausančios žemės, kuriame negalima suformuoti dar vieno sodo sklypo, pirmenybę jį privatizuoti turi su juo besiribojančių sklypų savininkai. Žinoma, jei nebus viršyta leistina dvylikos arų vienam sodo sklypui riba. Naują sodo sklypą galima registruoti plote nuo keturių arų“, – kalbėjo G. Pakštaitienė.

Darbas, 2014 m. sausio 16 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...