Sodininkai stebisi gera obuolių paklausa

Skirtingai nei didesnių supirkimo kainų laukiantys grūdų augintojai, mūsų rajono stambiausi sodininkai savo derliaus „nekonservuoja“. Nors jie turi sąlygas moderniose saugyklose laikyti vaisius net ir visus metus. Didžiausius sodus valdančios bendrovės „Naradava“ generalinis direktorius Aloyzas Grygalis tikina, kad sausiui pasibaigus jau parduota daugiau nei pusė pernykščio obuolių derliaus, viršijusio 5000 tonų. „Pernai tuo pačiu metu buvome realizavę gerokai mažiau. Nors vaisių kokybė geresnė buvo užpernai. Jeigu obuolių paklausa išliks tokia pati, kaip iki šiol, visas atsargas turėtume baigti iki balandžio pradžios ar net dar greičiau. Kaip rodo akstesnių metų rezultatai, daugiausia obuolių gyventojai nuperka vasario ir kovo mėnesiais“, – sakė A. Grygalis.

Ar dar turės ką pasiūlyti „iki Velykų“, abejoja ir bendrovės „Aukštikalnių sodai“ direktorius Arvydas Paškevičius. „Kadangi gruodžio ir sausio mėnesiais obuolių paklausa nė kiek nesumažėjo, kaip kad būdavo įprasta, jau realizavome daugiau nei 1000 tonų rūšinių obuolių. Jų praėjusį rudenį į sandėlius buvome sukrovę apie 1600 tonų. Nesistebėčiau, jei likusias atsargas parduosime iki kovo vidurio“, – svarstė A. Paškevičius.

Darbas, 2014 m. vasario 4 d., p. 6

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...