Specialistas pataria, kaip išsirinkti pašaro rinktuvą

Pašaro rinktuvas – praktiškas ir naudingas padargas, padedantis greitai ir kokybiškai sutvarkyti didelius šieno, žolės, šiaudų plotus. Kaip išsirinkti kokybišką pašaro rinktuvą, pasakoja naują ir naudotą žemės ūkio techniką parduodančios bei remontuojančios Šilutės bendrovės „Eksporto gama“ direktorius Ramūnas Masiliauskas.

„Renkantis pašaro rinktuvą, pirmiausia reikia nuspręsti, kokios talpos padargas reikalingas. Nedideliam ūkiui pakanka 50–55 m3, o didesniam – 70 ar net 90 m3 pašaro talpinančio rinktuvo. Jeigu artimiausiu metu planuojate plėsti ūkį, geriau iš karto rinkitės didesnį, talpesnį padargą, – teigia R. Masiliauskas. – Įsigijant pašaro rinktuvą reikia atkreipti dėmesį ir į turimo traktoriaus galingumą – kuo didesnis pašaro rinktuvas, tuo galingesnio traktoriaus reiks. Pavyzdžiui, Vokietijos kompanijos „Strautmann“ gaminamam siloso rinktuvui „Super Vitesse“ pakanka nedidelio galingumo traktoriaus – 66 kW (90 AG), o didžiausiam modeliu „Tera Vitesse“ reikės galingesnio nei 140 kW (190 AG) traktoriaus.“

Nauji – pranašesni

Bendrovė „Eksporto gama“ ne tik parduoda naują, remontuoja sugedusią techniką, bet ir prekiauja atsarginėmis dalimis, todėl per beveik 10 veiklos metų pastebėjo, kurios pašaro rinktuvų dalys susidėvi greičiausiai.
„Visa technika reikalauja priežiūros. Ne išimtis ir pašaro rinktu–vai, kuriuose labiausiai dėvisi ėmimo mechanizmas, konvejerinis mazgas su smulkinimo mechanizmu ir varomoji įranga. Renkantis padargą reikia atkreipti dėmesį į šių dalių kokybę. Tai ypač svarbu perkant naudotą techniką iš kitų ūkininkų, nes susiviliojus maža padargo kaina ir paskubomis jį įsigijus dažnai tenka investuoti keičiant šias susidėvėjusias dalis“, – teigia R. Masiliauskas.

Pašaro kokybė

Kokios kokybės pašaras pasiekia sandėlius, priklauso nuo jo surinkimui naudotos technikos. Pašnekovo teigimu, naujos kartos pašaro rinktuvai turi mažai energijos naudojančią nepertraukiamo srauto sistemą CFS (angl. Continuous Flow System). Ji leidžia optimaliai pripildyti priekabą, pasižymi dideliu našumu, prisitaiko prie žemės paviršiaus, o peiliai eksploatuojami ilgiau nei įprastai.

Nepertraukiamo srauto sistemą 2010 m. užpatentavo ir pirmasis pradėjo naudoti Europoje žinomas padargų gamintojas „Strautmann“. „Eksporto gama“ yra vienintelis oficialus įgaliotasis „Strautmann“ atstovas Lietuvoje. Vokietijos kompanijos gaminama technika garsėja aukšta kokybe, racionaliais ir patikimais techniniais sprendimais, o įvairių pasaulio šalių ūkininkai ją naudoja daugiau kaip 80 metų.

Darbas, 2014 m. rugpjūčio 9 d., p. 4

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...