Mėšlas – pigi trąša, kurią reikia iškratyti

Turbūt pigiausias žemės ir augalų tręšimo būdas – mėšlas. Ši organinė trąša pagerina dirvožemio savybės, suteikia augalams naudingų medžiagų. Tačiau, kad atneštų maksimalią naudą, mėšlą dirbamame žemės plote būtina paskirstyti tolygiai. Dar geriau, jei padargai efektyviai gali paskirstyti ne tik mėšlą, bet ir kitas organines trąšas, pvz., kompostą, kalkes.

Naują ir naudotą žemės ūkio techniką parduodančios bei remontuojančios Šilutės bendrovės „Eksporto gama“ direktoriaus Ramūno Masiliausko teigimu, mėšlas, kaip trąša, ypač ekonomiškai naudingas daug gyvulių auginantiems ūkininkams.

„Nors mėšlas – atlieka, tačiau jis turi daug augalams naudingų medžiagų. Augalai iš mėšlo paima apie 50 % jame esančio azoto ir fosforo, iki 80 % kalio, pasisavina kalcį, magnį, geležį, sierą. Mėšlas taip pat pagerina dirvožemio savybes: patręšti sunkūs dirvožemiai tampa laidesni vandeniui, o lengvesni – ne taip greitai jį išgarina,“ – pasakoja „Eksporto gamos“ direktorius.

Vokiečių bendrovė „Strautmann“, kurią Lietuvoje atstovauja „Eksporto gama“, turi 50 metų patirtį gamindama mėšlo kratytuvus. Visus „Strautmann“ mėšlo kratytuvus išbandė ir sertifikavo Vokietijos žemės ūkio sąjunga (DLG). Ji nustatė, kad „Strautmann“ mėšlo kratytuvo skersinis paskirstymas yra geresnis nei to reikalauja standartas, o kratant lengvą mėšlą Strautmann“ padargai buvo išrinkti kaip vieni iš tiksliausių.

Kaip teigia R. Masiliauskas, „Strautmann“ gamina dvi kratytuvų serijas: BE ir VS. Jomis prekiauja ir „Eksporto gama“.

„BE kratytuvų serija pasižymi lengva ir tvirta konstrukcija. Stabilūs trąšas paskirstantys skleidimo mechanizmai su cinkuota trąšų vonele užtikrina ilgą padargo eksploataciją. Perkant šios serijos kratytuvą galima pasirinkti vienašę ir sudvejintos ašies važiuoklę – priklausomai nuo poreikių, – teigia įmonės direktorius. – VS serijos universaliaisiais kratytuvais, kuriose įmontuoti du horizontalieji smulkintuvai, keturi vertikalieji smulkintuvai arba du sukieji diskai, tinka mėšlo, komposto ar kalkių paskleidimui ant dirvos paviršiaus. Šie kratytuvai išsiskiria paprastai ir sparčiai tepamais sraigtiniais velenais. Kadangi juos galima sutepti per apatinį gaubtelį, tai supaprastina mašinų techninę priežiūrą“.

Bendrovė „Eksporto gama“ parduoda naują, naudotą, remontuoja sugedusią techniką, prekiauja atsarginėmis dalimis. „Eksporto gama“ yra vienintelis oficialus įgaliotasis „Strautmann“ atstovas Lietuvoje. Šios Vokietijos kompanijos gaminama technika garsėja aukšta kokybe, racionaliais ir patikimais techniniais sprendimais.

Darbas, 2014 m. rugsėjo 6 d., p. 4

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...