Traktoriai bus tikrinami dar atidžiau

Kaip ir kasmet, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu jau šį mėnesį bus pradėta vykdyti traktorių, kitų savaeigių žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninė apžiūra. Pagal patvirtintą grafiką ji vyks visose rajono seniūnijose. Vietą, į kurią techninės apžiūros dieną turi būti pristatoma minėta įregistruota technika, seniūnijos išrinks pačios. Apie tai jos iš anksto turės informuoti žemdirbius ir, aišku, komisiją.

Kaip teigė rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Albertas Impolis, techninių apžiūrų tvarka ir reikalavimai išliko nepakitę. „Naują žemės ūkio techniką į apžiūros vietą būtina pristatyti po trejų metų nuo įsigijimo, visai kitai apžiūra privaloma kas antrais metais. Ši tvarka privaloma visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, įregistravusiems žemės ūkio mašinas. Griežtai draudžiama eksploatuoti mašinas, kurioms neatlikta techninė apžiūra“, – aiškino A. Impolis.

Techninių apžiūrų tikslas – įvertinti ir kontroliuoti mašinų techninę būklę, siekti, kad eksploatuojant jos nekeltų pavojaus žmonių sveikatai, neterštų aplinkos, taip pat patikrinti jų ir savininkų registracijos duomenis (tapatumo numerį, markę ir kt.). Tikrinimo metu turi būti pateikti registracijos, techninės apžiūros, draudimo dokumentai bei dokumentas apie sumokėtą privalomą valstybinę rinkliavą. Aišku, techniką į apžiūros vietą pristatę mechanizatoriai pateiks vairuotojo pažymėjimus, suteikiančius teisę su ja dirbti.

Pristatytų tikrinimui mašinų būklė turi atitikti eksploatuojamiems traktoriams, savaeigėms ir žemės ūkio mašinoms bei jų priekaboms keliamus reikalavimus, taip pat kelių eismo taisyklių, įmonių-gamintojų instrukcijų bei sertifikatų reikalavimus, užtikrinti darbų saugą ir aplinkos apsaugą.

Visos mašinos bus tikrinamos jas užvedus ir išbandžius. Per apžiūrą komisija patikrins variklio, transmisijos, vairo mechanizmo, taip pat hidraulinės, stabdžių, apšvietimo ir signalizacijos sistemų darbą. Anot A. Impolio, šiemet ypatingas dėmesys bus skiriamas transporto darbuose naudojamiems ratiniams traktoriams su priekabomis. Itin atidžiai bus tikrinami pasigaminti traktoriai ir priekabos. Žemdirbiai neturėtų pamiršti, kad šiemet griežčiau bus vertinamas priekabos stabdžių sistemos veikimas.

Visose kelių eisme dalyvaujančiose mašinose ir traktoriuose turi būti gesintuvai, standartinės pirmosios pagalbos vaistinėlės, avarinio sustojimo ženklai („trikampiai“). O šios technikos vairuotojai privalo turėti šviesą atspindinčias liemenes.

Nors technika bus tikrinama atidžiau, žemdirbiams už tai daugiau mokėti nereikės. Valstybinė rinkliava išliko ta pati. Už traktoriaus techninę apžiūrą imamas 15, o už traktorinės priekabos – 8 litų mokestis. Jį reikia sumokėti Panevėžio valstybinės mokesčių inspekcijos Pasvalio skyriui.

Įmokos mokesčio kodas 53067.

Valstybinė rinkliava už pirmąją vienetinės gamybos traktorinės priekabos techninę apžiūrą didinama 2 kartus.

Už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos, traktorinės priekabos techninės apžiūros atlikimą ne pagal grafiką, mokamas papildomas 20 litų mokestis.

Ūkininkai, turintys didesnį technikos parką (daugiau nei 3 traktorius) gali iš anksto susitarti su tikrintojais dėl apžiūros technikos laikymo vietoje.

Žemės ūkio skyriaus duomenimis, mūsų rajone yra apie 5500 traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų įregistruotų žemės ūkio technikos registre. Iš jų kasmet techninėms apžiūroms pristatoma apie 3000.

Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų, techninių apžiūrų vykdymo grafikas: Daujėnų seniūnijoje – kovo 28 d.; Pumpėnų – balandžio 2–3 d.; Krinčino – balandžio 4–5 d.; Pušaloto – balandžio 8 d.; Saločių – balandžio 10–11 d.; Vaškų – balandžio 12,15 d,; Namiški – balandžio 17–18 d.; Joniškėlio m. – balandžio 19 d.; Joniškėlio – balandžio 24–25 d.; Pasvalio – balandžio 29 d,; Pasvalio m. – gegužės 3 d.

Visais dėl techninių apžiūrų kylančiais klausimais žemdirbiai gali skambinti A. Impoliui tel. 8 686 22 391 arba savo seniūnijos specialistams. Apie apžiūros vietą ir technikos pristatymo laiką seniūnijos informaciją pateiks ir skelbimų lentose.

Darbas, 2013 m. kovo 14 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...