Apžiūrai technikos bus pristatyta mažiau

Rajono savivaldybės administracijos direktorius praėjusį antradienį pasirašė įsakymą „Dėl traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninės apžiūros tvarkos“. Kartu paskelbtas ir techninės apžiūros vykdymo grafikas. Pirmieji savo techniką apžiūrai galės pristatyti Daujėnų seniūnijos ūkininkai. Jie laukiami kovo 28 ir kovo 31 dienomis. Pumpėnų seniūnijoje apžiūra vyks balandžio 3 d., Krinčino – balandžio 4 d., Pušaloto – balandžio 9 d., Saločių – balandžio 10 d., Vaškų – balandžio 16 d., Namišių – balandžio 17 d., Joniškėlio miesto ir apylinkių seniūnijose – balandžio 24 d., Pasvalio apylinkių – balandžio 30 d., Pasvalio miesto – gegužės 5 d.

Kaip teigė Savivaldybės žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Albertas Impolis, šį pavasarį žemdirbiai savo technikos apžiūrai turėtų pristatyti gerokai mažiau nei pernai. „Pernai patikrinome apie 3000 traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų. Kadangi techninės apžiūros pažymėjimas šiai technikai galioja du metus, šiemet tokio srauto kaip praėjusį pavasarį nesitikime. Planuojame, kad apžiūroms bus pristatyta apie tūkstantį įregistruotų žemės ūkio mašinų“, – sakė A. Impolis.

Be to, naujos žemės ūkio mašinos į pirmąją techninę apžiūrą pristatomos po trejų metų nuo jų įregistravimo datos. Taigi naują techniką galima eksploatuoti ir be techninės apžiūros pažymėjimo. Tačiau norintiems jį turėti, šis dokumentas naujų traktorių savininkams gali būti išduodamas minėtu laikotarpiu ir be patikrinimo.

Pasak A. Impolio, techninės apžiūros tvarka ir reikalavimai nesikeičia jau penkis metus. Apžiūros vietą ir laiką technikos savininkas gali sužinoti seniūnijoje ar paskambinęs tel. 8 686 22 391. Be to, savininkui pageidaujant ir jeigu tikrinimui bus pristatytos ne mažiau kaip 3 mašinos, žemės ūkio skyriaus specialistas atvyksta į jų laikymo vietą miesto ar rajono teritorijos ribose. Atvykimo data suderinama ne vėliau nei prieš 3 darbo dienas iki patikrinimo.

Apžiūrai pristatomų mašinų techninė būklė turi atitikti ne tik techninius, bet ir kelių eismo taisyklių, įmonių gamintojų instrukcijų ir sertifikatų reikalavimus, taip pat užtikrinti darbų saugą ir aplinkos apsaugą. Traktoriai ir kitos savaeigės žemės ūkio mašinos tikrinamos jas užvedus ir išbandžius. Tikrinamas variklio, transmisijos, vairo mechanizmo darbas, stabdžių, hidraulinės, apšvietimo ir signalizacijos sistemų darbas. „Ypatingas dėmesys per apžiūras skiriamas ratiniams traktoriams su priekabomis, naudojamiems transporto darbuose, taip pat savos gamybos traktoriams bei priekaboms, mašinų draudimo, eksploatavimo, saugos darbe, registravimo ir techninės apžiūros taisyklių pažeidimams. Aišku, visos kelių eisme dalyvaujančios savaeigės mašinos ir traktoriai turi būti aprūpinti naujais arba su galiojančiais patikros lipdukais gesintuvais, standartinėmis pirmosios pagalbos vaistinėlėmis ir avarinio sustojimo ženklais, o vairuotojai – šviesą atspindinčiomis liemenėmis“, – aiškino A. Impolis.

Apžiūrai pateikiantys asmenys privalo turėti tikrinamų mašinų registracijos, techninės apžiūros dokumentus, vairuotojo pažymėjimą, leidžiantį dirbti su tikrinamomis mašinomis bei sumokėtos valstybės rinkliavos banko kvitą.

Darbas, 2014 m. kovo 13 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...