Bobų vasara neužsitęs

Po lietingo rugpjūčio hidrometeorologai prognozavo giedrą ir šiltą rugsėjo pradžią. Tikėtis lietaus jie patarė mėnesiui įpusėjus. Ir tai – tik savaitę. Bet, kaip pamatėme, šioms prognozėms nebuvo lemta išsipildyti. Palijo tik ketvirtos savaitės pradžioje (rugsėjo 22 d.), o po to prasidėjo tikra bobų vasara, turbūt besibaigianti šiomis dienomis.

Biržų meteorologinės stoties duomenimis, rugsėjį vidutinė oro temperatūra siekė 12,9 laipsnio šilumos. Taigi buvo pusantro laipsnio aukštesnė už įprastą daugiametę (11,4 C). Šilčiausiais orais lepino pirmasis ir antrasis praėjusio mėnesio dešimtadieniai, kai vidutinė paros oro temperatūra siekė apie 14 laipsnių šilumos. Rugsėjui baigiantis orai pastebimai atvėso. Paskutinį dešimtadienį vidutinė oro temperatūra nesiekė nė 11 laipsnių šilumos. Aišku, „kalčiausios“ dėl to buvo rugsėjo 21-ąją prasidėję rudeninės šalnos.

Praėjęs mėnuo buvo gan sausas – iškrito tik beveik 22 milimetrai kritulių. Tuo tarpu įprasta norma mūsų krašte – 64 mm.

Tad, anot Biržų meteorologinės stoties vedėjo Broniaus Medinio, tikėtina, kad rugsėjo „skolą“ grąžins spalis. Nors krituli norma šį mėnesį neturėtų būti didelė – tik apie 55 mm – spaliui įpusėjus lietaus neturėtų trūkti. Itin lietinga ir vėsesnė tikriausiai bus paskutinė šio mėnesio savaitė.

Beje, daugiametė spalio oro temperatūra mūsų krašte – 6,7 laipsnio šilumos. Bet yra buvę, kai mėnesio pradžioje dieną sušilo ir iki 22,7 laipsnio, o mėnesiui baigiantis naktį buvo atvėsę ir iki 10,8 laipsnio šalčio.

Šie rekordai šiemet tikriausiai nebus pagerinti. Juolab kad meteorologai tikisi, jog spalio pabaigoje Lietuvą turėtų „maudyti“ ciklonas, atslinksiantis iš Vakarų. Dėl lietingų orų, šiltesni nei įprasta, matyt, bus ir lapkritis bei gruodis.

Darbas, 2014 m. spalio 7 d., p. 5

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...