Kovas bandė būti balandžiu

Meteorologų prognozės, kad pavasarį pajusime tik kovui baigiantis, išsipildė iš dalies. Šis dar turėjęs būti žiemiškas mėnuo buvo aiškiai šiltesnis nei įprasta, nebevargino sniegu ir pūgomis. Tad galime drąsiai teigti, kad kovas atliko didelę dalį balandžiui priklausančio darbo.

Nereikia dėl to stebėtis: Biržų meteorologinės stoties duomenimis, vidutinė praėjusio mėnesio paros oro temperatūra siekė 1,6 laipsnio šilumos. Tuo tarpu įprasta mūsų krašte daugiametė kovą dar turėjo būti neigiama –1,2 laipsnio šalčio. Anot Biržų meteorologinės stoties viršininko Broniaus Medinio, tokios sąlygos negalėjo nepaveikti ir aplinkos. „Neprireikė nė poros savaičių, kad nutirptų sniegas, o mėnesiui įpusėjus – ir iš dirvų pasitrauktų žiemos įšalas. Tad neliko abejonių, jog pavasaris šiemet yra kaip niekad ankstyvas ir tikra žiema jau nebesugrįš“, – kalbėjo stoties vadovas.

Šiek tiek mažiau per pirmąjį pavasario mėnesį sulaukėme kritulių. Jų iškrito 30,7 milimetro. Įprasta daugiametė mūsų krašte – 34 mm. Bet, pasak B. Medinio, skirtumas nebuvo toks didelis, kad turėtų įtakos aplinkai. O mums giedresni orai tikrai nepakenkė.

Kadangi iš po trumpos žiemos sniego sluoksnis buvo palyginti plonas, šį pavasarį iš krantų neišėjo ir didžiosios mūsų krašto upės. Apie kovo 22 dieną jam išsivadavus iš ledo, vanduo pakilo nežymiai, tad tokių potvynių, kaip užpernai, šiemet, atrodo, išvengėme. Kaip, beje, ir smarkesnio ledonešio.

Balandį įprasta vidutinė oro temperatūra turėtų būti apie 5,5 laipsnio šilumos. Tačiau per pirmąsias šio mėnesio savaites nieko gero nežada. Anot B. Medinio, tikėtina, kad vėsoki ir darganoti orai laikysis beveik visą balandį. Sušils galbūt tik per paskutinę mėnesio savaitę. Tada oro temperatūra tikriausiai pakils iki keliolikos laipsnių.

Remiantis jau nebe pirmą šimtmetį orus stebinčios mūsų liaudies žiniomis, šaltą balandžio pradžią turėtume vertinti kaip gerą ženklą, nes tai žada karštą vasarą ir šiltą bei ilgą rudenį.

Darbas, 2012 m. balandžio 5 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...