Nebuvo taip šilta, kaip atrodė

Prisiminę praėjusio mėnesio – orus, tikriausiai pagalvojame, kad paskutinis pavasario mėnuo buvo gerokai šiltesnis nei įprasta. Juk saulėtų vasariškų dienų lyg ir netrūko.

Tačiau, šis įspūdis, atrodo, apgaulingas. Biržų meteorologinės stoties duomenimis, gegužę vidutinė paros temperatūra buvo +12,9 C ir nedaug kuo skyrėsi nuo įprastos mūsų krašte daugiametės (+12,1 C). Anot stoties viršininko Broniaus Medinio, šių metų gegužei apibūdinti labiausiai tiktų žodis „santūri“. „Mėnesio pradžioje vyravo palyginti vėsūs orai, tačiau stipresnių pavasarinių šalnų nebuvo. Baigiantis antrai savaitei, kelias dienas smarkiau palijo. Kritulių iškrito 67 milimetrai. Taigi šiek tiek daugiau už įprastą mūsų kraštui 52 mm daugiametę normą. Galime džiaugtis, kad mus aplenkė tokios liūtys, kaip Panevėžyje, fcur per vieną parą iškrito daugiau nei priklausė per visą mėnesį.

Dienos sušilo tik antroje mėnesio pusėje. Bet didelės kaitros nebuvo. Aukščiausiai oro temperatūra pakilo gegužės 22 dieną – iki +26,4 C. Žinant, kad mūsų krašte trečiąjį gegužės dešimtadienį yra buvęs užregistruotas net +30,7 C karštis, galima teigti, jog šiemet šilo gan saikingai. Galbūt dėl to dar palyginti vėsus vanduo upėse. Jo temperatūra mėnesio pabaigoje tesiekė +13 C.

Anksčiau tokiu metu vanduo sušildavo ir iki +18 C. Tam reikia ir atitinkamų sąlygų – kad bent savaitę laikytųsi 25 laipsnių dienos temperatūra“, – aiškino B. Medinis. Meteorologai prognozuoja, kad „santūrus turėtų būti ir birželis. Dienos temperatūra +20 C perkops, geriausiu atveju, tik baigiantis ateinančiai savaitei. Naktimis labiausiai tikėtina 4–10 C šiluma.

Daugiametė birželio paros temperatūra mūsų krašte siekia +15,7 C, kritulių norma – 58 mm. Karščio rekordas (+33,3 C) pirmąjį vasaros mėnesį užregistruotas paskutinį dešimtadienį.“

Darbas, 2012 m. birželio 5 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...