Ruduo lietaus negaili

Meteorologai prieš mėnesį tikėjosi, kad spalis šiemet bus šiek tiek šiltesnis už įprastą mūsų krašte daugiametę vidutinę +6,7 C oro temperatūrą. Tačiau Biržų meteorologinės stoties duomenimis, praėjęs mėnuo, skirtingai nei rugsėjis, maždaug atitiko daugiametį vidurkį ir buvo +7 C šilumos.

Anot Biržų meteorologinės stoties direktoriaus Broniaus Medinio, spalis buvo apniukęs ir darganotas, antroje mėnesio pusėje oro temperatūra retai kada bepakildavo virš dešimties laipsnių. Taigi nereikėjo nė šalnų, kurios buvo prognozuojamos mėnesiui įpusėjus. Jos prasidėjo likus maždaug savaitei iki lapkričio. Galima sakyti, jog jurginai žydėjo beveik mėnesiu ilgiau nei įprasta.

Pastebimai dažniau per praėjusį mėnesį lijo. Užregistruotas kritulių kiekis (89 mm) daugiau nei trečdaliu didesnis už įprastą daugiametę normą (55 mm). Nesvarbu, kad mūsų kraštą aplenkė šlapdribą ar sniegą nešę debesys – užteko ir lietaus. „Žiema šiemet atėjo ne iš šiaurės, o iš pietų. Virš Skandinavijos susidariusio ciklono debesų spiralė šiemet pirmiau užgriuvo Vakarų Europą, taip pat Lenkiją, Baltarusiją ir tik šiek tiek kliudė pietinę mūsų šalies dalį. Mums, „šiauriečiams“, žiemos tikriausiai dar teks palaukti ne vieną savaitę. Meteorologai prognozuoja, jog giedresni orai bus tik antroje lapkričio pusėje. Tada, mėnesiui baigiantis, paros oro temperatūra jau turėtų būti neigiama. Nors vidutinė daugiametė lapkričio temperatūra mūsų krašte dar išlieka teigiama (+1,2 C).

Kritulių norma šį mėnesį – apie 52 mm. Tačiau šiemet ji tikriausiai bus viršyta, nes darganoti orai prognozuojami ne tik šią, bet ir ateinančią savaitę.

Beje, per Vėlines orai buvo gan geri. Ką tai žada? Anot B. Medinio, liaudies patirtis byloja, jog Vėlinės be lietaus perspėja, kad iki Trijų karalių bus ne tik sniego, bet ir smarkaus speigo. O jei lapkričio 1-ąją būtų paliję – galėjom tikėtis gražios ateinančios vasaros.

Darbas, 2012 m. lapkričio 6 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...