Žiema baigėsi dorai neprasidėjusi?

Po lietingos lapkričio pabaigos gruodžio pirmosiomis dienomis spustelėjęs šaltukas bei iškritęs gan gausus sniegas lyg ir perspėjo, kad žiema jau prasidėjo ir jokių vėlavimų šįkart nebus. Tuo suabejoti neleido ir smarkokos pūgos.

Šaltesnį nei įprasta gruodį prognozavę meteorologai nedaug tesuklydo. Tiesa, vidutinė mėnesio oro temperatūra buvo ne dviem, o maždaug pusantro laipsnio žemesnė už daugiametę (-3,2 C).

Anot Biržų meteorologinės stoties direktoriaus Broniaus Medinio, visas prognozes sujaukė netikėtas tarpušvenčio polaidis. „Paskutinį gruodžio dešimtadienį buvo laukiama gan šaltų ar net speiguotų orų. Atrodė, kad taip ir bus, nes per Kalėdas buvo apie 12 laipsnių šalčio. Taigi beveik tris kartus šalčiau nei įprasta tomis dienomis mūsų krašte. Bet iškart po švenčių pradėjo lyti ir iki Naujųjų daug kur sniego neliko, beveik ištirpo ir ledas, upėse prasidėjo ledonešis. Nedaug suklysime pasakydami, kad mėnuo baigėsi ir nauji metai prasidėjo neplanuotu pavasariniu polaidžiu“, – kalbėjo B. Medinis.

Laimė, kad dar negresia potvynis. Nors atrodė, jog sniego buvo daug, kritulių per gruodį iškrito maždaug tiek, kiek ir įprasta šį mėnesį – apie 52 milimetrus. Daugiametė mūsų krašte norma (46 mm) viršyta tik dėl lietingų paskutinių mėnesio dienų.

Tačiau tikėtis, kad lietūs prasidėjus sausiui liausis, neverta. Meteorologai prognozuoja, jog šalčiausias metų mėnuo šią žiemą bus 2–4 laipsniais šiltesnis nei įprasta. Daugiametė vidutinė paros temperatūra sausio mėnesį turėtų būti -5,7C. Kadangi meteorologai prognozuoja, jog lietingi orai tęsis mažiausiai dvi pirmąsias šių metų savaites, o pašals nebent tik antroje mėnesio pusėje, sausis gali būti ir šilčiausias šios žiemos mėnuo. Žinoma, jei netikėtumų nepateiks vasaris, kuriam žiemą tikriausiai teks pradėti iš naujo. Juk vėl reikės sniego, ledo, galų gale – ir įšalo, kurio dar nebuvo.

Gyventojai šią žiemą malkų tikriausiai nepritruks.

Darbas, 2013 m. sausio 5 d., p. 2

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...