Žemė įšalo per metrą

Gan lietinga sausio pradžia vertė meteorologus tikėtis, kad ir šalčiausias metų mėnuo, kaip ir netikėtai švelniais orais stebinęs gruodis, bus vienu kitu laipsniu šiltesnis.

Deja, šios prognozės neišsipildė. Kaip informavo Biržų meteorologinės stoties direktorius Bronius Medinis, praėjusį mėnesį vidutinė oro temperatūra buvo net šiek tiek žemesnė už įprastą mūsų krašte daugiametę (–5,7 C) ir nukrito iki –6,1 laipsnio šalčio. „Pirmąjį mėnesio dešimtadienį vidutinė paros temperatūra buvo dar teigiama ir siekė apie 3 laipsnius šilumos. Tačiau antrai savaitei baigiantis, lietūs liovėsi ir spustelėjo šaltukas. Todėl antrąjį dešimtadienį jau vyravo įprastas sausiui maždaug 6 laipsnių šaltis. Bet labiausiai šalo per paskutiniąsias mėnesio dienas. Laikėsi apie –14 laipsnių paros temperatūra. Nors buvo dienų, kai spaudė ir –19 laipsnių speigas. Tačiau nereikia pamiršti, kad orai vertinami ne vien laipsniais. Yra ir vadinamoji „savijautos“ temperatūra. Patys patyrėme, kad esant 15–16 laipsnių šalčio ir siautėjant 15–20 metrų per sekundę vėjui atrodo žvarbu lyg spaudžiant 30–34 laipsnių speigui. Tokiu oru moksleiviams sveikiau būtų sėdėti namie“, – kalbėjo meteorologinės stoties direktorius.

Kritulių praėjusį mėnesį iškrito apie 40 milimetrų. Taigi daugiau už įprastą sausiui 32 mm normą. Tačiau sniego mūsų krašte beveik nebuvo. Dėl to, paspaudus šaltukui, įmirkusi žemė šiemet įšalo tikrai giliai. Kaip rodo Biržų meteorologų atlikti matavimai, dirvoje įšalo gylis siekia beveik metrą. O kai prieš šąlant pasnigdavo, žemė neįšaldavo nė pusės tiek.

Europos meteorologai vasarį prognozuoja „lengvai žiemiškus“ orus. Pirmąjį dešimtadienį dar turėtų šiek tiek šalti, bet jau šią savaitę turbūt prasidės ir atodrėkiai.

Darbas, 2014 m. vasario 4 d., p. 6

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...